Czech English French German Russian

Blog - Chronický začátečník

Autor  Pavla Maříková 11. 03. 2013 Pohyb a sport

chronicky-zacatecnik-fitmami

Rčení: „Opakování je matka moudrosti“ nemusí být vždycky výhra.

Také patříte mezi chronické začátečníky? Učíte se angličtinu už 15 let a pořád od začátku? Nemáte buňky na jazyky nebo si jen nevěříte, že byste mohli jít o level výš či dokonce si už dovolit konverzovat s rodilým mluvčím? Na dovolenou do Londýna můžete konec konců jet i příští rok.

Mám kamaráda, který je schopný mluvit plynule slovensky, anglicky, německy, španělsky, rusky, polsky a ještě přidává lekce arabštiny a jen tak odposlechem zvyšuje svou znalost základů francouštiny. Mezi chronické začátečníky rozhodně nepatří a naopak hledá výzvy, kde své jazykové vědomosti uplatnit. Jinými slovy – talent.

Generace mé maminky a tatínka a dost možná ještě i ta moje, patří mezi začátečníky v oblasti IT. Ne jednou se mě sousedka přišla zeptat na nejrůznější matematické fuknce v Excelu či způsob úpravy obrázků a fotografií.

Maminky po rodičovské dovolené, které se chystají znovu nastoupit do pracovního procesu, absolvují před tím vzdělávací kurzy, aby si základy práce s PC zase připomněly. A nejen to, prostřednictvím rekvalifikačních školení a seminářů, si opakují ekonomicke znalosti : „má dáti – dal“, marketingové, logistické, personálního poradenství, a.j.

Mezi věčné začátečníky řadím i „sportovce – nesportovce“. Ty, kteří jsou schopni investovat do výbavy, oblečení a členství (nejlépe hned roční) majlant, aby v zápětí jejich nadšení z nového koníčku opadlo a investice přišla v niveč.

Nejideálnějším datem pro začátek s čímkoli je 1.leden (možná spíš až 2. Leden – po odeznění „společenské“ únavy). Tlačeni předsevzetím, které jsme si poslední den v roce dali, obsypáváme tělocvičny, fitcentra a sportovní kluby a jsme rozhodnuti udělat cokoli, abychom se zbavili nadbytečných kil. Je zajímavé, že většinou chtějí lidi zhubnout, ale současně s tím už nemyslí na zpevnění svalové hmoty, vždyť přece nechtějí mít svaly jako Stalone!!! Pravděpodobně žijí v milné představě, že po jedné lekci čehokoli, kde by pracovali se zátěží, budou obdařeni neuvěřitelnými svaly, které by hyzdily jejich zevnějšek.

80% těchto nadšenců jsou chroničtí začátečníci, kteří rok co rok pokouší svou vytrvalost a ve víře v sebe sama nakoupí permanentky a se samotným cvičením končí po měsíci, po týdnu, někdy hned po první lekci a jejich permanentky tak s postupujícím časem propadají. Vždycky se přece najde důvod proč zůstat raději doma.

Moje známá je v začínání čehokoli prostě nepřekonatelná. Její nadšení v tu chvíli nezná meze a není šance jí její vizi vymluvit. Začínala tak s jazyky – ani nechci vědět, kolik lekcí angličtiny a italštiny propadlo, pokračovala s aerobikem a body stylem, vytrvale chodila 3 měsíce do posilovny (tam sehrál svou roli pěkný pan trenér, jinak by návštěva celé 3 měsíce jistě nevydržela), začala s tancem, spinningem, teď koketuje s během, chtěla by dát maraton, ale zatím o všem jen mluví. Fitmami jí ještě neoslovilo, nicméně nápady na plastiku břicha jsou již ve vzduchu. Možná se k Fitmami ani přes mé naléhání nedostane neb děti jí zatím vyrostou, přijde čas nástupu do práce a s ním již řečené absolvování mnoha rekvalifikací pro lepší pocit z osobní vzdělanosti.

Však i mezi Fitmamkami se najdou ty, které celou zimu čekají na začátek Outdoor sezóny, aby znovu vytáhly dětičky a vyběhly do parků tak, jak tomu bylo naposled o podzimu a znovu si připomněly, v jaké formě byly. Holky, jen do toho, držím palce. A vydržet !!!!! :)

IvetaK

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060