Czech English French German Russian

Jak jsem propadla cvičení fitMAMI

Autor  Veronika Vystrčilová 01. 09. 2015 Vašima očima

Abych vám vysvětlila, proč jsem se zamilovala do cvičení fitMAMI, vezmu to trochu ze široka.

Jsem psycholožka, dodělávám si vzdělání, abych mohla dělat psychoterapii. Pro můj aktuální život na rodičovské dovolené, jsou ale obě předpony „psycho“ na podobné úrovni jako „dr“ pro drvoštěpa Drnce v pohádce Lotrando a Zubejda. Jinými slovy, jsem normální ženská, která měla o mateřské tak trochu jiné představy a která každodenně bojuje s nedostatkem času, nadbytkem únavy a snaží se kloubit zájmy dítěte se svými vlastními (a je vám jasné, které vítězí).

Po porodu jsem se cítila vytržená z mého dosavadního světa a vržená do chaosu, kde nejsou žádná pravidla, kde je člověk rád za možnost se najíst, napít nebo si zajít na toaletu, kdy zrovna potřebuje. Měla jsem dojem, že moje dcera v prvních měsících života buď jí, nebo brečí, přes den spala výhradně při procházce v kočárku nebo na pohovce u mě na břiše. Chodila jsem s ní po venku, připadala jsem si sama a začínala jsem být docela zoufalá. Těšila jsem se, až skončí šestinedělí a já budu moct začít aspoň trochu cvičit. Našla jsem si, že kousek od mého bydliště probíhají lekce fitMAMI. Neočekávala jsem, že by to bylo plnohodnotné cvičení, ale lepší než nic, říkala jsem si.

IMG 6505

Živě si pamatuju na první lekci. Instruktorka se zeptala, jestli vím, co mě čeká, a já popravdě odpověděla, že vůbec netuším. Pak se všechny účastnice rozběhly. Já jsem se nechtěla nechat zahanbit a snažila se držet jejich tempo. Dcera spala v kočárku a já jsem měla celou hodinu jen pro sebe (pouze cviky na břicho jsem tehdy ještě vynechala). Hned jsem si koupila permanentku na 10 lekcí.

Od té doby uplynulo půl roku. Zhubla jsem pár posledních kil, která mi po porodu zůstala, zpevnila si postavu a stále doufám, že i moje břicho se někdy přiblíží původní formě.

FitMAMI mi ale pomáhá hlavně psychicky. Kromě cvičení mi každá lekce nabízí příležitost potkat se s ostatními maminkami, po cvičení si popovídat, vyměnit si zkušenosti. Není to jen o pohybu, ale i o sociálních kontaktech. Díky fitMAMI se mi vrací střípky toho, kým jsem byla, a můžu je začlenit do svého současného já, kdy být dobrou mámou pro mou dceru je na prvním místě.

Veronika 

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060