Czech English French German Russian

Co vše můžete dělat na mateřské

Autor  Veronika Vystrčilová 22. 11. 2015 Vašima očima

Naše maminky během let, co strávily doma s dětmi, často hlavně vařily a praly pleny. Dnešní ženy toho mohou dělat mnohem více, pokud chtějí. Přinášíme inspiraci (pokud by vám třeba došly nápady), co všechno se dá dělat.

  1. Cvičit - ideálně fitMAMI – k tomuto bodu snad ani není potřeba nic dodávat :-)
  2. „Oprášit“ si znalost cizího jazyka – během kočárkových procházek s kamarádkou můžete konverzovat nebo s vaší ratolestí sledovat pohádky v cizím jazyce.
  3. Dodělat si vzdělání – ať už v rámci vašeho oboru nebo zkusit něco zcela nového.
  4. Číst – zkoušely jste to někdy třeba při uspávání dítěte v šátku nebo nosítku?
  5. Jíst zdravě – co může být větší motivace, než jít správným příkladem svému dítěti.
  6. Vařit – zkoušejte nové recepty, větší děti vám jistě rády pomůžou.
  7. Setkávat se s kamarádkami – pokud vaše kamarádky také mají děti, vymýšlejte společné aktivity pro sebe i vaše drobečky.
  8. Přemýšlet – kdy jindy máte tolik času toulat se ve vlastních myšlenkách, než když nad ránem, kdy zbytek rodiny spí, kojíte své miminko? Nápady stojí za to si zapsat, jinak zmizí jako pára nad hrncem.
  9. Povídat si s důchodci – ne, to není vtip. I mezi lidmi staršího věku můžete někdy najít úžasné osobnosti, které vás mohou inspirovat.
  10. Pracovat – ne všechny se do toho vrhneme, ale maminky, které pracují na mateřské, mluví hodně o tom, že čas strávený s dětmi si pak dovedou více užít.

Pokud máte další tipy, dejte nám vědět a inspirujte tak ostatní maminky ... 

Veronika 

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060