Czech English French German Russian

Léčivá síla zázvoru

Autor  Sylvie Kuglerová 20. 11. 2014 Zdravá výživa

S přicházejícími podzimními plískanicemi nastává období chřipek a nachlazení, kterým nejlépe odoláme posílením imunity. Možností, jak ochránit náš organismus před útokem virů a bakterií je více. Základem je zdravá strava a mírné otužování.

My tu pro vás máme návod, jak si vytvořit domácí zázvorové želé a zázvorový likér. Vše vytvoříte velmi rychle v pohodlí vašeho domova.

Na zázvorové želé budete potřebovat:

2 velké citróny

200ml medu cca

10cm dlouhý kořen zázvoru

Citróny omyjeme a nakrájíme na tenké plátky. Zázvor si očistíme a také nakrájíme na tenké plátky. Do zavařovací sklenice vrstvíme citrón se zázvorem a nakonec zalijeme kvalitním medem. Med je dobrý konzervační prostředek, takže takto připravené želé vydrží v lednici i 2 měsíce.

10670057 10153339343743858 6330120758158588980 n

Zázvorové želé je velmi dobré na bolest v krku a nebo si z něj můžete udělat horký nápoj, který vás příjemně zahřeje. Stačí zalít jednu polévkovou lžíci želé horkou vodou a máte chutný nápoj.

Na zázvorový líkér budete potřebovat:

0,5 l vodky 125g medu (je to asi 6 polévkových lžic)

125g čerstvě nastrouhaného nebo na kolečka nakrájeného zázvoru

1 citrón - oloupaný, nakrájený na plátky

1 pomeranč - oloupaný, nakrájený na plátky

Všechny ingredience přidáme do vodky a necháme 3 dny luhovat. Poté slijeme do láhve se špuntem a užíváme každý večer malého panáčka. Výborná prevence proti chřipce a nachlazení!

Tip: Likér můžete dát do hezké likérové láhve a vznikne tak vysoce sympatický dárek.

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060