Czech English French German Russian

13 kroků ke štěstí

Autor  Jana Kantorová 07. 04. 2015

Každý svého štěstí strůjce, říká se. Ale víte, jak jít tomu štěstí trochu naproti?

Připravila: Mgr. Lucie Mucalová, Terapeut pro děti, rodiny a mezilidské vztahy, www.terapie-mucalova.cz

1. Utvářejte si své vlastní štěstí nezávisle na někom či na něčem. Starejte se o to, aby vaše štěstí vycházelo jen z vás, a to nezávisle na čemkoli okolo. Pokud si stavíte štěstí na konkrétním partnerovi, finanční hojnosti aj., tak můžete jednoho dne padnout na dno. Štěstí vycházející zevnitř nás by mělo být stabilní a nikdo nemá právo vám ho brát. Rodí se z maličkostí a není závislé na výši konta.

2. Staňte se tou nejlepší přítelkyní pro sebe, přestaňte se kritizovat. Hledejte, co na sobě máte ráda, chvalte se za každou maličkost. Zbytečné týrání, bičování sebe samé vede k nepohodě, nízkému sebevědomí a následnému přibírání. Za každým kilogramem navíc je příběh, většinou se jedná o nezpracované a bolestné emoce, které se neventilují. Láska k sobě pěstuje vnitřní i vnější krásu.

3. Najděte rovnováhu, naučte se s ní pracovat. Hledejte životní balanc. Pracujte na vytváření vnitřní síly, zpracovávejte negativní emoce, komunikujte s každým, kdo je okolo. Mlčením ubližujete zejména samy sobě a ztrácíte životní rovnováhu. Mluvte o svých potřebách.

4. Těšte se z úspěchů svých i blízkých. Jak se říká, přej a bude ti přáno. To, co vysíláte směrem k druhým lidem, to se nám jako bumerang vrátí. Poslouchejte, co říkáte, a přejte druhým. Negativní věci utvářejí negativní život, krásná přání tvoří krásný život.

5. Nenechejte se strhnout negativním myšlením. Neobklopujte se negativními lidmi a věčnými stěžovateli. Mějte kolem sebe lidi, co mají sny, touhy, co se radují i z maličkostí a co vás dobíjejí. Negativní myšlení zamořuje prostor a sžírá člověka. Utvářejte si pozitivní život. Pokud vás v životě něco trápí, změňte to, nehledejte si alibi, proč to nejde. Právo na štěstí má každý z nás. Váš život je takový, jaký dovolíte.

6. Naučte se ve stresu plavat. Učte se zvládat stres za pomocí různých technik, naučte se správně dýchat, relaxujte, meditujte, choďte na procházky a vyzkoušejte jógu. Naučte se ventilovat stres, v opačném případě může přijít nemoc a nepohoda.

7. Buďte k sobě upřímná. Staňte se pro sebe tou nejlepší kamarádkou. Mluvte sama se sebou, neustále se ptejte, zda jste šťastná v tom, jak žijete. Dělejte si pravidelný generální úklid v mysli, odstraňujte a pracujte na tom, co vás nedělá šťastnou. A hlavně, buďte pro sebe tou krásnou a milovanou ženou, nezapomeňte o sebe pečovat.

stesti clanek

8. Vyvažujte špatné dobrým. Netrestejte se za chyby a prohry. I ty do života patří. Nebojujte se životem. Za každou životní lekci děkujte, odměňte se za to, že jste to zvládla ustát. Vždy je čas na změnu, proměnu, vždy můžete to nepříjemné vyvážit tím dobrým, hezkým.

9. Žijte přítomným okamžikem. Neplánujte, co bude za rok, dva, tři, netvořte si dlouhodobé plány, užívejte si žití tady a teď. Pokud máte plány, vrhněte se do nich ihned. Tvořte si budoucnost každou přítomnou vteřinu.

10. Malujte si budoucnost. Sněte, sněte, sněte. Kdo nemá sny, jako by nežil. Sny a přání utvářejí naši realitu. Nedovolte, aby vám někdo bral vaše sny, aby je někdo zesměšňoval.

11. Rozlučte se s minulostí. Uzavřete staré věci, které už neexistují, pracujte na přijetí věcí minulých a naučte se odpouštět. Nejde vám to? Vyhledejte pomoc u odborníka. Uzavření minulosti vám velmi změní život k lepšímu. Staré, neuzavřené věci táhnou ke dnu, berou energii a štěstí.

12. Nejdřív žena, potom matka. Uvědomujte si stále svou hodnotu, neodkládejte se na poslední místo. Čím více se budete upozaďovat, tím více bude váš život hektický a nepohodový. Jen spokojená žena může být spokojenou mámou a partnerkou. Nezapomínejte se zabývat svým životem, svými potřebami, touhami a přáními. Příchod miminka, žití v manželství neznamená, že váš život končí a že musíte být v doživotním vězení. Ba naopak. Ve všech rolích je nutná volnost, jinak přichází nepohoda, smutek, vyčerpání, nechuť, rezignace a hlavně stereotyp.

13. Žijte si svým tempem. Nesnažte se dohonit a napodobit kamarádku, nesrovnávejte se a nehoňte se za nemožným. Starejte se o to, aby váš život plynul v souladu s vámi a vaší rodinou. Příběhy druhých nejsou vaše, není možné se jim vyrovnat. Každý má své vlastní tempo a životní příběh. Co funguje někomu, nemusí fungovat Vám.

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060