Czech English French German Russian

Léto a pleť? Připravte se!

Autor  Jana Kantorová 07. 04. 2015

První jarní sluneční paprsky si hledají cestu na zem a my jim s velkou chutí nastavujeme svou tvář. A zatímco naše celé tělo bylo chráněné pod vrstvami objemných kusů textilu, naše pleť byla vystavována zimě, větru, někdy i sněhu a mrazu. A je to na ní vidět. Jak ji tedy zregenerovat a připravit na léto?

Připravila: Jana Lavrenčíková Myšková, kosmetická poradkyně a vizážistka, www.facebook.com/jlm.je, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

A je to tady. Budete matkou. Od této chvíle začíná maraton vyšetření, plánování a zařizování. Od genetických testů až po výbavičku pro potomka. Nějaká péče o pleť není na pořadu dne a navíc, když vlivem měnící se hladiny hormonů si naše pleť dělá, co chce, boj o nějakou péči prostě vzdáme. Nemluvě o okamžiku, kdy se matkou skutečně stáváme a veškerý čas nám zabere péče o to maličké bezbranné stvoření, ať už první, druhé, třetí… Čas jen pro nás samotné, jakoby přestal existovat. Nikdy však není pozdě, a proto pro sebe pojďte něco udělat a dovolte mi být vaší průvodkyní na cestě za zdravější a krásnější pletí.

Čištění je základ

Zuby si čistíte minimálně dvakrát denně a přijde vám to normální. Jak často za den si čistíte pleť? Vůbec? Sem tam? Jednou? Přitom dvakrát je to optimální. Večer, k odstranění všech nečistot nachytaných na pleti během dne včetně make-upu, pudru apod. Ráno, k nastartování dne s čistou pletí. Zatímco my v noci spíme, naše tělo regeneruje a přes pleť vylučuje nečistoty. Nejsou rozpustné ve vodě, proto i ráno je třeba zvolit „odmašťovač“. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte přípravky 3v1, čisticí mléka nebo čisticí gely a navíc použijete jako pomůcku čisticí kartáček.

Hloubková výživa

Ať chcete či nechcete, 25. rokem života pleť začíná stárnout. Že je to brzy? Záleží na typu pleti, suchá a citlivá stárne rychleji, zatímco u smíšené a mastné se tvoří vrásky později. Nezanedbatelná je i genetická výbava. Nicméně po třicítce je na čase zaměřit se na hloubkovou péči, ať je vaše pleť jakákoli. Jedná se o séra, která díky svému složení proniknou do hlubších vrstev kůže a napomáhají intenzivnější výživě pleti. Ideální jsou séra zvlášť na noc s vitaminy, které se během spánku intenzivněji vstřebávají, a zvlášť na den, např. s ochranným faktorem. Po zimě doporučuji použít séra s obsahem vitaminu C, dáte své pleti tu pravou „šťávu“. Vhodná je i kombinace s rozjasňujícím sérem, které pleť rozzáří. To doporučuji především u nastávajících maminek jako prevenci proti pigmentovým skvrnám, které se mohou během těhotenství objevit.

Hydratace

Naše tělo je tvořeno ze 70 % z vody, a tak není náhodou, že hydratace je klíčovým krokem ke zdravé pleti. Hydratovat musíte zevnitř – pitným režimem a zvenčí – hydratačním krémem. Pitný režim není prospěšný jen naší pleti, ale celému organizmu. Ideální je kohoutková voda. Bublinkám se raději vyhněte. Vhodné je i nealkoholické pivo, které má vysoký obsah vitamínu B. U kojících maminek pak podporuje laktaci. Co se výběru hydratačního krému týče, záleží jen na typu vaší pleti. Ideální je nechat si doporučit zkušenou kosmetickou poradkyní, který krém je pro vaši pleť ten nejvhodnější. Kvalitní kosmetiku poznáte podle toho, že vám kosmetická poradkyně krém vybere a dá vyzkoušet. Je pak téměř jisté, že najdete ten, který bude vaší pleti „sedět“ nejlépe. V případě, že použijete denní a noční sérum, není třeba hledat denní a noční krém, ale vyberete si jeden „univerzální“.

Ochrana

Make-up již dávno není to, co jsme coby náctileté slečny po vzoru našich maminek nazývaly „dermacolem“, silné vrstvy rádoby tělové barvy zakrývající nedostatky naší pleti. Make-up je především ochranná vrstva, která navíc sjednotí barevný tón pleti. Aby vám make-up lépe držel, doporučuji fixační gel pod make-up, někdy také nazývaný podkladová báze. Je to lehký gel, který vyplňuje nedostatky pleti a vytváří dokonalý povrch pro nanesení make-upu. Kromě toho prodlužuje trvanlivost naneseného make-upu. Váš make-up pak vydrží lekci fitMAMI nebo klasický porod. Osobně vyzkoušeno. Fixační gel je možné použít i samostatně, pomáhá vyrovnat texturu kůže, která je na dotek sametově jemná a zlepšuje stav pleti. Co se make-upu týče, na výběr jsou tekuté, pěnové nebo pudrové. Záleží jen na vás, jaký typ vám „sedne“. V této fázi opět doporučuji vyhledat kosmetickou poradkyni, která s vámi jednotlivé typy vyzkouší a navíc vám vybere nejvhodnější odstín, který dokonale splyne s odstínem vaší pleti. Make-up pak bude jako vaše druhá kůže a nikdo nepozná, že nějaký make-up máte.

plet clanek

Něco navíc

Chcete své pleti dopřát maximum? Vyberte si a používejte i pleťové masky. Stačí jednou týdně. Máte rozšířené póry? Vyberte masku se stahujícím a čistícím účinkem. Je vaše pleť zašedlá a mdlá? Vyberte masku s rozjasňujícím efektem. Potřebujete ještě víc hydratovat? Pak hydratační gelová maska bude vaše volba. U aplikace masek vždy platí, nanášet na vyčištěnou pleť. A pokud to jenom trochu půjde, dopřejte si 10 minut sladkého nicnedělání, aby se maska vstřebala co nejintenzivněji.

Pleť není jen obličej

Při každodenní péči o pleť nezapomínejte na to, že je to především krk a dekolt, které prozradí váš pravý věk. Rozšiřte proto svou pozornost i na tyto partie a nebudete se bát triček s výstřihem. U dekoltu obzvlášť platí vybírat přípravky s SPF ochranou. První jarní sluníčko dokáže nadělat větší paseku, než sluníčko u moře.

Než vyrazíte ven na sluníčko

Než nastavíte svoje tělo slunečním paprskům, sáhněte po peelingových přípravcích. Použitím peelingových sprchových gelů pleť intenzivně prokrvíte, zbavíte odumřelých kožních buněk a urychlíte tak obnovu vaší kůže po celém těle. Navíc pak předejdete nerovnoměrnému opálení. Nikdy nezapomeňte po peelingu hydratovat kůži tělovým mlékem nebo krémem.

Ruce, nohy a co dál?

Nikdy nekončící péčí o naše miláčky dostávají „zabrat“ i naše ruce. Kdy jste je naposledy namazaly krémem? Nevíte? Dejte si krém na noční stolek a usínejte s namazanýma rukama. Při procházkách v jarním sluníčku nezapomínejte krémy s SPF faktorem použít i na ruce. S rostoucí teplotou za okny se zkracují i délky kalhot a sukní a je na místě zaostřit i na nohy. Odměnou za použití krému na nohy vám budou hladké paty do sandálů. A jeden strašák nakonec. Celulitida – slovo, které bychom ze slovníku nejraději vymazaly. fitMAMINKY mohou být částečně v klidu – pravidelné „tréninky“ pod dohledem zkušených fitMAMI instruktorek pomohou hodně. Zvolte ještě kombinaci s přípravky proti celulitidě a pomerančová kůra nemá na vašich stehnech šanci.

fitMAMINKA říká:

Stačí jen pár kroků

Shrňme si tedy jednotlivé kroky, které byste neměly vynechat ani jeden den. 1. Čištění – ráno i večer, 2. Séra – denní, noční, s vitamínem C, rozjasňující apod. 3. Hydratace – krém 4. Na den – fixační gel pod make-up 5. Make-up, pudr, CC krém.
Máte pocit, že zvládnout všechny výše uvedené kroky vám zabere víc času než péče o vaši drobotinu? Nebojte, stačí pár dní pravidelného opečovávání sebe samé a uvidíte, že vám to zabere stejně času jako čištění zubů a ještě vás to bude bavit. Odměnou vám pak bude zdravá a svěží pleť.


Chcete se dozvědět více zajímavostí a dostávat magazín fitMAMI každý měsíc zdarma
do emailové schránky? Pak zde zadejte svůj email.

P.S. Zaregistrovali jste se až nyní a je vám líto, že jste nestihli předchozí čísla?
Můžete si je s odstupem ZDARMA stáhnout zde.

Registrační formulář magazínu fitMAMI®

Jméno a Příjmení
Vyplňte prosím své celé jméno…

E-mail
Vyplňte prosím platný e-mail…

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060