Czech English French German Russian

Nezvyklá koleda

Autor  fitMAMI 12. 04. 2017 Rodina a děti

Blíží se čas čokoládových zajíčků, pomlázek a obarvených vajíček. Zkuste to tento rok pojmout originálnější způsobem, než namočit vejce do kupované barvy a polepit samolepkou. Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Šlehačka

Zkuste například na barvení použít šlehačku. Nalijte do ní barvy smíchané s octem a lžící nebo párátkem je jemně rozviřte. Pak do toho jen vejce ponořte tak, aby barva pokryla celý jeho povrch. Nechte oschnout a obdivné pohledy koledníků jsou zaručené.

onlydecolove easter e1491045309377                      onlydecolove easter 4 e1490999886606

Předtím : (zdroj: onlydecolove.com)              Potom: (zdroj: onlydecolove.com)

Washi pásky

Pokud byste chtěli začít něčím jednodušším, popřemýšlejte o zdobení Washi páskou. Trik je v tom začít odspoda vejce, postupovat směrem nahoru a mít pásku neustále napnutou. Nebo zapojit nůžky a vlastní fantazii. Můžete je sehnat v různých motivech a barvách na e-shopu vemzu.cz.

washi eggs 1                            1464602614 600 mt01d225z script dot pink 02 550 550 12

(zdroj: lovelyindeed.com)                          Washi pásky (k dostání na vemzu.cz)

Věnce

Dotvořit si doma velikonoční atmosféru můžete ručně vyrobenými věnci. Věnce jsou taková univerzální ozdoba. Můžete je postavit na stůl nebo pověsit na dveře. Jen ať všichni vidí, že má u vás jaro zelenou. V tom případě je ale celkem škoda chlubit se koupeným peřím. Originální věnec máte se správným podkladem vyrobený za chvíli!

Nemusíte ale přitom hned začínat s pletením z proutí. Jednoudušší je si základ koupit, třeba z vinné révy, a vyřádit se až na jeho zdobení. Obarvená křepelčí vejce, nebo dřevěné květiny udělají na věnci velkou parádu.

Pokud máte doma zrovna zásobu čerstvých květin, například tulipánů, nebojte se je použít. V tom případě ale použijte základ ze savého materiálu (třeba pěny), která vsákne vodu. Díky ní vám květiny ve věnci zůstanou čerstvé o mnoho déle.

věnec             1464773453 600 new zluta spicata 76675452 550 550 12

Věnec v jarních barvách a dřevěná květina jsou k dostání na vemzu.cz

Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060