Czech English French German Russian

Deník.cz

Autor  Pavla Maříková 31. 01. 2014 Napsali o nás

Hodonín – Dvakrát do týdne na sebe vezme Michaela Závodná sportovní oblečení, půlroční dítě dá do kočárku, starší třeba na koloběžku a vyrazí do hodonínského lázeňského parku. Tam většinou potká stejně vybavené známé a kamarádky, které mají kromě dětí společnou i další věc. Nebaví je jen sedět doma a chtějí pro sebe něco dobrého udělat.

Celý článek včetně fotografií najdete na http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_region/posilovat-s-ditetem-u-fitmami-bez-problemu-20131216.html

Proto se věnují FitMami. „Jde o cvičební program pro maminky, který před lety vznikl v Praze. V Hodoníně moc známý zatím není, ale já si v létě udělala kurz a teď vedu i ostatní," vysvětluje Závodná a zmiňuje hlavní důvody, proč se do podobného cvičení vůbec pustila.

„Jako učitelka tělocviku potřebuji k životu pohyb. Doma se však cvičit nikdy nedonutím a vyrazit si třeba do posilovny je se dvěma malými dětmi docela obtížný úkol," popisuje maminka.

Průměrně se v lázeňském parku sejde asi pět žen. Malé děti zůstávají v teple v kočárku, starší se zabaví buď po svém, nebo se občas také zapojí do cvičení. „Nejvíc se nás sešlo devět. V těchto dnech je ale už zima a takové počasí možná některé zájemkyně odradí. Věřím však, že na jaře se nás bude scházet podstatně víc," doufá Závodná.

Hodina cvičení začne zahřívacím kolečkem. Skupina maminek se chopí kočárku a dá se do běhu. „Jakmile správně rozproudíme krev, posilujeme jednotlivé části těla. Jsme venku v parku, proto využíváme vše, co je kolem. Například lavičky, sloupy, schody. Navíc necvičíme stále na jednom místě, ale přesouváme se. To vyhovuje i dětem, pro něž je to zpestření," říká Závodná.

A dodává, že ke cvičení používají také švihadla. „Jde prostě o klasický trénink, akorát s tím rozdílem, že s sebou máme potomky," usmívá se mladá žena.

Přestože je projekt určený zejména pro maminky, občas do pohybu zapojí i své ratolesti. Zejména v případě, že mají dlouhou chvíli. „Dá se s nimi cvičit jako se závažím. Posadíme si je na nohu a posilujeme. Cviků zvládáme hodně. Nakonec lekce si většinou zarecitujeme nějakou básničku. Starší děti už se na to těší, takže je to zajímavé i pro ně," sděluje Závodná.

Do programu FitMami se mohou zájemkyně stále hlásit. „Cvičíme každé pondělí a čtvrtek, od půl desáté dopoledne. Hodinu vynecháme jen v případě, že prší. Maminky se mohou přidat a nemusí čekat až na jaro," láká lektorka.

Autor: Michaela Munzarová

 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060