Czech English French German Russian

fitMAMI je mé třetí dítě

Autor  Pavla Maříková 24. 07. 2014 Napsali o nás

Jak se narodilo fitMAMI :-)

1909534 700358903370910 1257703825371233522 o

Celý text si můžete přečíst ZDE:

 

 

fitMAMI je mé třetí dítě


Pavla Maříková (34) hledala po porodu trénink pro maminky s dětmi. Nenašla. A tak založila sportovní program fitMAMI, která jí její touhu vyplnila vrchovatě.

Zná to důvěrně každá matka. Poporodní kila na vás drží jako přilepená, ráda byste si šla zase zacvičit, jenže zajistit pravidelné hlídání malého dítěte není nic jednoduchého a dětské koutky v posilovnách (pokud už tam náhodou jsou) přijímají jen děti od určitého věku. Z aktivního životního stylu jste tudíž najednou vržena do nepřeberné nabídky kurzů, které jsou však zaměřeny téměř výhradně na cvičení dětí a vy si při nich maximálně protáhnete záda a pohoupáte se na míči.

Ve stejné situaci se ocitla i Pavla Maříková, když porodila před sedmi lety svou dceru Lilianku: "Před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako redaktorka v časopise, kde jsem měla na starosti téma sportu a hubnutí. Sama jsem se také sportu věnovala celý život, působila jsem jako osobní trenérka i cvičitelka aerobicu." Samozřejmě chtěla ve sportování pokračovat i po porodu, ale zjistila, že možnosti, jak může maminka po porodu aktivně a pravidelně sportovat, jsou velmi omezené. "Nejprve jsem zkoušela jezdit s kočárkem na bruslích, nebo běhat, ale nebylo to ono, protože mi chyběla společnost ostatních cvičících," vypráví energická maminka . 

"Pak jsem si řekla, že by přece šla krásně propojit procházka s miminkem s kompletním tréninkem zaměřeným na samotnou maminku," říká Pavla Maříková. A protože jde o ženu, která je zvyklá stavět se k výzvám čelem, vytvořila koncept cvičební lekce pod širým nebem, která obsahuje intervalový trénink speciálně navržený tak, aby při něm ženy posilovaly a zároveň bavil i jejich potomky. Zrodila se firma fitMAMI, která má v současné době přes sedmdesát lektorek po celé ČR i na Slovensku, stovky klientek a další přibývají.

"To, co kdysi chybělo a zároveň bylo motivací pro mne, se snažím předávat dál. Lektorkou cvičení fitMAMI, se proto může stát téměř jakákoliv maminka, která má ráda sport a chce se i na mateřské dovolené seberealizovat a rozvíjet se dál. Cvičitelkám poskytujeme školení, podklady i zázemí a ony si potom lekce ve své lokalitě vedou samy. Mohou se realizovat ve svém vlastním drobném podnikání, sportovat a bavit se se svými dětmi. I proto je naším mottem: S dětmi v kondici! Školení nových lektorek a samotné lekce fitMAMI, které vedu, mě také na této práci nejvíc nabíjí. Vidím to nadšení, obrovskou zpětnou vazbu i radost, že jsem dokázala vnést do života dalších maminek nový impuls." Co by vzkázala úspěšná podnikatelka ženám, které uvažují stejně jako ona o tom, že se pustí do podnikání? "Aby sebraly odvahu a určitě do toho šly, ale zároveň byly realistické ohledně rizik, které jsou ochotné podstoupit."

 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060