Czech English French German Russian

Život nápadům

Autor  Pavla Maříková 14. 11. 2014 Napsali o nás

Rozjet podnikání se dá i s „málem“

 

Rozjet podnikání se dá i s „málem“

Možná máte také svůj sen o tom, jak se jednou postavíte na vlastní nohy. O tom, jak budete sama svou paní. O tom, jak budete mít víc času na trávení se svými dětmi. Jenže se Vám stále nedaří dát dohromady potřebnou částku, od které byste se mohla odrazit. A tak stále jen sníte. Ale rozjet podnikání se dá i s minimálním obnosem. Stačí jen mít ten správný nápad a jít si za svým.

Aktivní i s dětmi

Před pěti lety se rozhodla Pavla Maříková zkusit své štěstí a začít podnikat v oboru, který ji provází celý život. Ve sportu. A protože už tehdy věděla, co vše obnáší mateřství a chtěla i nadále trávit čas se svou dcerkou, hledala způsob, jak to zařídit.

„Chtěla jsem propojit pohyb, trávení času s malou, procházku a ještě k tomu být mezi příjemnými lidmi," říká.„Vzpomněla jsem si na dobu, kdy jsem byla na studijně pracovním pobytu v USA. Běžně jsem tam potkávala v parku maminky s kočárky, jak běhají, cvičí nebo jezdí na bruslích."

Napadlo ji nabídnout takový druh cvičení i českým ženám. Založila sportovní fitness program pro maminky s malými dětmi s názvem FITMAMI. Jeho podstatou je cvičení na čerstvém vzduchu a za účasti dětí.

Základní kapitál? Stačí minimum

K tomu, aby člověk začal podnikat, není vždy třeba objemného balíku peněz. Pokud máte ten správný nápad, pevnou vůli, podnikavého ducha a hlavně umíte prodat svou práci, můžete si vystačit s málem.

„Na začátku jsem nepotřebovala téměř žádný kapitál. Našim hlavním programem pro maminky je cvičení s kočárky venku, v přírodě. Když jsem rozjížděla své první lekce, potřebovala jsem právě ten kočárek, v něm svou dcerku a maximálně tak podložku na cvičení a pár cvičebních pomůcek," popisuje Pavla Maříková.

Hodiny se opravdu líbily. A protože nejlepší reklama je doporučení na základě osobní zkušenosti, počet nadšených fanynek a sem tam i fanoušků programu FITMAMI se hezky rozrůstal. Zatímco na začátku vedla Pavla sama několik hodin cvičení s kočárky, dnes vlastní firmu s licencí a její program předcvičuje po celé republice a dokonce i na Slovensku téměř šedesát instruktorek.

„Celý systém funguje na principu franšízy. Vstoupit do něj může každý, kdo má rád pohyb a lidi a absolvuje u nás školení. My mu na oplátku nabídneme zázemí dnes už opravdu silné značky," upozorňuje zakladatelka FITMAMI.

Hlavně nestagnovat

Tak jako jdou kupředu technologie, vyvíjí se skokem i sport. Pokud se člověk rozhodne vzít na svá bedra zodpovědnost za pohybový aparát svých klientů, musí znát nejen nové trendy v této oblasti, ale také vědět, jaký pohyb je dobrý pro kterého člověka. Musí dbát na to, aby si lidé na jeho hodinách neublížili. Zvlášť, když se cvičení účastní i děti. Je tedy důležité neustrnout na místě. Ostatně dnes by asi nikdo neohromil hodinami cvičení vedenými v duchu těch, na které chodily naše babičky.

„Být instruktorem znamená mít skutečně široký záběr. Musíte mít znalosti tak trochu ze všech oborů. Takový člověk není jen tím, kdo hodinu vede. Je tím, kdo Vás i Vaše děti musí umět zabavit, zaujmout. Tím, kdo ví, jak funguje lidské tělo. Je tedy na místě, aby se stále vzdělával," zdůrazňuje Pavla Maříková.

Proto se snaží v rámci svého programu nabízet lidem stále něco nového nad rámec cvičení. Organizuje řadu seminářů zaměřených třeba na poskytnutí první pomoci malým dětem či masáže miminek. V brzké době by měla otevřít i kurzy hubnutí po porodu nebo zdravé výživy.

„Podnikání mi přineslo hodně pozitiv. V první řadě svobodu, možnost organizovat si čas podle svého a také osobní růst. Navíc, filosofie naší firmy je úzce spjatá s rodinou a dětmi, takže nemusím řešit ani častý problém, jak vyvážit čas strávený s dětmi a v práci. Mé děti jsou totiž součástí mé práce," shrnuje dvojnásobná matka, které podnikání dalo, dle jejích slov, mnohem víc, než původně čekala.

Zdroj. www.zivotnapadum.cz 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060