Czech English French German Russian

FITMAMI víkend na Biofarmě

Autor  Pavla Maříková 26. 06. 2013 Zajímavosti

Malé ohlédnutí za aktivním víkendem s FITMAMI na Biofarmě Juré.

V sobotu jsem si přivstala, nebyl to až takový problém, protože Betynka obvykle vstává za tmy a to je teď v létě lehce před čtvrtou hodinou. Sbalila jsem věci pro sebe a obě holky, něco jsem měla nachystáno už z večera, něco se muselo dobalit až ráno. Betynka mi sekundovala a kolem šesté znovu usnula, takže mi zbyl prostor na pořádnou snídani a pak už vstávaly pomalu holky obě. Anička se ptala hned z postele“ Už pojedeme na tu malou farmu?“ (trošku se jí to plete:-D). Tatínka jsme nechali doma a přesně v osm jsme vyzvedávali babičku, o pět minut později jsme měli sraz s Radkou s Filípkem, která si nebyla úplně jistá, že by to sama našla.

Cesta byla poloprázdná, takže jsme byli bez problémů 8,40 na místě. Ne tak ostatní, Hanka s Verčou se po cestě ptali nějakého auta na cestu, ti jim sice neporadili, ale zato jim sdělili, že taky hledají Biofarmu Juré. Hanka s Verčou nakonec dojeli v pohodě, ale to druhé auto - Venda s Honzou a klukama bloudilo ještě docela dlouhoJ Hanka s Pavlem a děvčaty dojeli bez bloudění, protože už na Juré byli, ale zato nejpozději – dokonce tak pozdě, že nestihli úvodní hodinu.

 

Z ubytování jsem byla nadšená, příjemné prostorné pokoje, 4lůžkové apartmány rozděleny na dvě patra a všechny pokoje s vlastním záchodem a sprchovým koutem. Navíc jsme měli k dispozici i menší kuchyňku s ledničkou – tu jsme spolu s mikrovlnkou využili asi nejvíce. Rozdělili jsme se tedy do pokojů, vybalili věci a hurá do lesa.

První lekce s kočárky byla o hledání vhodného rovného a stinného místa – které se nám podařilo najít celkem záhy na louce u lesa, přestože cesta tam byla trošičku crosscountry. Tenhle Fitmami outdoor byl i tak trošku seznamovací, protože kromě mě (já jsem znala v podstatě všechny) se holky moc neznaly, z přívlastků si pamatuji Inteligentní Inku, Jenom Juráška, Malého Míšu a Ambiciózní Aničku. Hodně jsme si zpívali, skákali jako žáby a běhali s dětmi na koníčka. Tatínek Honza vzal větší děti dobrovolně do lesa, po cvičení se vrátili v plném počtu a našli i nějaké hříbky – byly to babky a Radka pak tvrdila, že babky jsou pro pražákyJ

 

Po návratu jsme využili úžasný venkovní bazén a protože bylo opravdu krásně teploučko, tak jsme v něm blbli s dětmi až do oběda. Oběd, který jsme měli domluvený dopředu, jsme si pak dali v hospůdce, resp. na venkovní zahrádce. Byly to výpečky s rýží a všem moc chutnaly.

A po kafíčku se štrůdlem a polední siestě jsme se opět vrhli na cvičení, využili jsme toho, že některé děti spí a začátek lekce Fitmami Pilates jsme trošku uspíšili. Tím nám zůstala chvilka na prohlídku zvířátek a na další návštěvu bazénu před odpolední dětskou jógou. Ta byla na téma Broučci, protože noc z 23. na 24.6. je svatojánská a to právě broučci ponejprv letí. Menší děti se držely maminek a moc se nezapojovaly, ty starší občas, ale jakmile jsem jim rozdala omalovánky a pastelky byl se cvičením nadobro konec. A tak si dětskou jógu zacvičily hlavně maminkyJ

Uteklo to jako voda a najednou byl čas večeře, my jsme si s dětmi dali pohankové placičky s domácími povidly a holky si hodně dávaly domácí sýr s čerstvě upečeným chlebem. Obojí bylo naprosto luxusní. Když nám po jídle dostatečně slehlo, byl čas na poslední sobotní lekci – fitness jógu. Naučili jsme se pozdrav slunci, zaposilovali jsme si, zapózovali tatínkovi pro krásné fotky v pozici bojovníka a na konci jsme se při relaxaci ve dvojicích vzájemně protáhli a namasírovali.

A večer patřil uspávání dětí. Některé s námi poslední lekci jógy taky cvičily nebo lítaly kolem a tak už byly řádně unavené. Potom jsme se všichni sešli venku u stolu, ochutnávali jsme zdravé dobroty, které měli všichni za úkol dovézt a z těch jsme pak vybrali vítěze Fit pokrmuJ Nakonec vyhrála hlasování Inka se svou špenátovo-sýrovou roládou plněnou sušenými rajčaty a sypanou parmezánem. Ale všechno bylo vynikající, Vendy tvarohové mraky, které byly slazené stévií a agávovým sirupem, Hanky mrkvový dort, Radky roláda z listového těsta i maminčina třešňová bublanina, která ale úplně nesplňovala zadání zdravého jídlaJ Hanka s Verčou soutěž přehlídli, tak nám jen povykládali dva úžasně zdravé recepty na banánové lívance bez mouky a štrůdl z ovesných vloček, které rozhodně doma vyzkouším. A při tom ochutnávání jsme popíjeli pivo, vínko a pěkně jsme si povykládali.

Noc byla krušná, mým dětem se cizí prostředí na spaní obecně moc nepozdává a tak Anička chvílemi plakala, Betynka se potom rozhodla kolem půl čtvrté, že už spát nebude a tak, abychom nerušili ostatní děti, jsme si venku na trávě rozložili karimatky. Po hodině a půl konečně zabrala, ale to už svítalo a mě byla zima, protože jsem všechny deky dala jí. A kolem šesté se začaly trousit další děti a najednou bylo kolem nás živo. Ráno jsme využili k balení věcí, protože jsme od desíti hodin měli k dispozici jen jeden – zato ten největší pokoj.

Snídaně byla až kolem deváté, ale byla vynikající a pořádná, takže jsme museli trošičku odložit start nedělního outdooru. Běželi jsme na prověřenou louku, schovali se do stínu, vyslali děti s tatínky na hřiby a cvičily. Ale jen tak lehce – aby se nám ta snídaně nevrátila. Na konci už jsme ale měli vytráveno a tak jsme zkoušeli dělat kliky se zvednutýma nohama a vozit trakaře. Kliky zaujali i tatínky – konečněJ Rychlý návrat, krátká pauza a pak už Core program.

No pro mě to byl dvakrát Core, protože holky se schovaly do stínku, ale já, aby na mě viděly, musela být na sluníčku – tfuj. Po krátké rozcvičce jsme si třikrát zopakovali sestavu složenou z deseti až dvanácti cviků a pak už jsme se všichni těšili na oběd. Po zelném salátu se slaninkou jsme dostali pečená kuřecí stehna s bramborem a bylo to zase perfektní. Po obědě jsme si objednali i kafíčko a zmrzlinku a po chvilce jsme se šli rozloučit poslední protahovací jógou, kterou jsme začali vsedě a dokončili v trošičku akrobatických partnerských pozicíchJ

Počasí úžasné, děti v rámci možností taky, maminkovsko-tatínkovská parta super a za sebe můžu říct, že bych klidně jela hned znovu. A taky už jsem si termín na příští, tentokrát jarní, akci na Biofarmě Juré zapsala do kalendářeJ

Autor: Petra Tůmová, cvičitelka FITMAMI® ve Vsetíně

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060