Czech English French German Russian

Jaké jsou vaše sociální role

Autor  Pavla Maříková 25. 09. 2013 Zajímavosti

Být manželkou, matkou nebo dcerou mi nestačilo. Chtěla jsem být i přítelkyní, kamarádkou, ale ty "správné" ženy, se kterými bych si i na mateřské rozumněla, kolem mne chyběly. Hledala jsem nové kamarádky a díky cvičení s kočárky je opět našla. Fejeton Fitmaminky Aleny. 

Každý člověk v životě zažívá spousty sociálních rolí. Podle vyhledávače Google jsou to role:

1. nadřízené (otec, učitel, doktor...)
2. podřízené (žák, pacient)
3. souřadné (kolega, spolužák, spolupracovník)
4. role sexuálního partnerství

U mě to je dcera, manželka a matka. Nemyslíte si, že je to docela málo? Ano, podle mě je. S rodiči se vídáme cca 1x 14 dní. S manželem denně, což je někdy až na palici :-), a matkou jsem se stala před dvěma lety, a tak je to pro mě něco nového. Pořád objevuji v tomto „oboru“ nové a nové věci, které mě nepřestávají překvapovat. Mile, ale i nemile, každá maminka mi dá za pravdu, že mateřská dovolená, dovolenou rozhodně není. Je to o křiku, nevyspání se, odmlouvání, přebalování. Ale na druhou stranu je to o radosti, o smíchu o pozorování toho človíčka jak se vyvíjí a že vše co vidíte jste stvořili vy.

Molly new

Ale abych se vrátila k sociálním rolím. Chybí mi jedna role a to být plnohodnotnou kamarádkou všem mým kamarádkám. Kamarádek bez dětí mi moc nezbylo, protože se nějak nemůžeme domluvit co se času týká.. Když můžu já, jsou v práci, když mohou ony já koupu, uspávám nebo sama spím.

Úplně nejskvělejším řešením pro mě bylo obklopit se kamarádkami s dětmi. V době, kdy jsem bojovala ještě s pár kily navíc po porodu jsem si četla zprávy na internetu. Našla jsem rozhovor s autorkou programu cvičení s kočárky FITMAMI Pavlou Maříkovou. Rozhovor mne tenkrát hodně zaujal a rozhodla jsem se proto cvičení s kočárky vyzkoušet. Přesně si pamatuji svou první lekci na Chodovské tvrzi s tehdy ještě půlrčním Matějem ... Byla jsem zadýchaná, cítila jsem snad všechny svaly v těle, ale bylo mi skvěle!

Seznámila jsem se tam s holkama, se kterými jsem si měla co říct, které mi poradily, když jsem si jako začátečník v péči o dítě nevěděla rady. Navíc cvičení s kočárkem FITMAMI, je naprosto úžasné a funguje! Intervalový trénink na čerstvém vzduchu, ve společnosti dětí a super ženských všem vřele doporučuji.

Získala jsem takové kamarádky, že by se dalo říci, že jsou jedny z nejlepších a moc si jich vážím.

Díky FITMAMI jsem se vrátila do role kamarádky, která mi tak moc chyběla.

Alena 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060