Czech English French German Russian
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 54

Malé (ale o to krásnější:-) ohlédnutí za AEROBIK MAMA MARATONEM 2013

Autor  23. 10. 2013 Zajímavosti

Kdo procházel v sobotu odpoledne kolem základní školy na Hovězí, asi se divil, co se tam děje. Kolem byla totiž zaparkovaná obrovská spousta aut. 3.ročník AEROBIK MAMA MARATONU přilákal letos hlavně přespolní, kromě lektorek z Prahy, jely nejdál maminky z Vyškova a z Ostravy. Proti předchozím ročníkům letos výrazně přibylo dětí, počtem málem překonaly i dospělé účastníky.

A jaké bylo rodinné sportovní odpoledne?

Slunečné, a to nejen díky počasí. Venku bylo krásně a Fitmami kondiční cvičení s kočárkem pod vedením zkušené Pavly Maříkové vyzkoušeli nejen maminky, ale počtem je dokonce předčili tatínci. Po prodloužené 90min lekci byli do jednoho zničení, ale přesto se většina z nich zúčastnila ještě kruhového tréninku na čas na atletické dráze za tělocvičnou. Hlavním lákadlem pro ně byl soudek piva, který získal nejlepší muž, pro nejlepší z žen měli pořadatelé připravenu krásnou mikinu.

DSCN2767 II

Ve velké tělocvičně zatím probíhala posilovací lekce s Janou Kostkovou, na které účastníci využily posilovací gumičky z uvítacích balíčků. Vystřídala ji Lucie Čadanová- Dědičová s krásnou taneční lekcí Port de Bras, kde se snoubily krásné dlouhé paže s baletními prvky.

Obě tyto lekce se cvičily bez dětí – vlastně ne tak úplně. Děti byly v dětském koutku, který byl v části velké tělocvičny a také ve vyklizené nářaďovně, takže měly k maminkám blízko. Hlídaly je tam moc šikovné „tety“ z RMC Sluníčko a děti se bavily tak dobře, že spousta jich ani nechtěla jít domů.

V malé tělocvičně v naprostém poklidu proběhla lekce fitness jógy s Monikou Figelovou a v 16hod se tam přihnala horda dětí vyzkoušet dětskou jógu. „Naučili jsme se dvě jógové básničky a zahráli jsme si jógovou variantu hry na ovečky a vlka. Myslím, že dětem se to moc líbilo,“ uvedla lektorka Petra Tůmová. Potom se malá tělocvična zase ponořila do ticha a absolutní pohody při vedené párové lekci jógy. Závěrečnou relaxaci nenarušily ani dvě miminka a tak si maminky mohly vychutnat i masáž obličeje. Celkovou masáž lávovými kameny si mohli objednaní účastníci dopřát během celého programu, stejně jako focení před budovou školy a kosmetické poradenství od Mary Kay. Kromě líčení dospělých, malovali i krásné ornamenty na obličej dětem a dotvářeli tak strašidelné a kouzelné masky v duchu Haloweenu.

Ve velké tělocvičně se také s dětmi cvičilo. Hanka Jantačová vedla velmi zábavnou lekci Strolleringu a protože její Jakoubek se nechtěl hnout z dětského koutku, musela si na cvičení dítě půjčit. Naštěstí tam byla většina maminek se dvěma dětmi. Z dětského koutku se nehnula také Hanka Janíčková, která přijela bez dětí, aby povykládala maminkám o znakování s miminky a angličtině pro batolata.

Závěrečná lekce nazvaná přiléhavě Ladies time vykouzlila úsměvy na tvářích dospělých účastnic, stejně jako pohádka o skřítkovi a zvířátkách na tvářích těch nejmenších. A poslední tečkou úžasného sportem nabitého odpoledne bylo rozdělování cen a losování tomboly s hlavní cenou Rodinným vstupem do termálních bazénů Wellness Horal. Všem partnerům, lektorům a především účastníkům ze srdce děkujeme.

Organizátorka celé akce Petra Tůmová - FITMAMI instruktorka ze Vsetína

 

 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060