Czech English French German Russian
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 54

fitMAMI víkend na biofarmě Juré

Autor  11. 06. 2014 Zajímavosti

Malé ohlédnutí za fitMAMI víkendem se skvělou lektorkou Petrou ze Vsetína.

Letos jsme vyrazili již podruhé na biofarmu Juré nedaleko Zlína zacvičit si a zadovádět spolu s dětmi. A přestože je letošní jaro všelijaké, počasí bylo úžasné, jakoby nám někdo nahoře držel palce :-) Zapršelo pouze jednou a to zrovna, když jsme končili lekci fitMAMI Pilates a do další lekce stihla tráva pěkně uschnout, jinak svítilo stále sluníčko a usměvavé byly i obličeje maminek a dětí.

Program byl nabitý, začali jsme v pátek seznamovací posilovací lekcí na nedaleké louce a při squatech a výpadech jsme si vzájemně představili nejen sebe, ale i knihy, které jsme naposledy četli a oblíbené pohádky našich dětí. Lekci jsme zakončili kliky na jedné ruce v kroužku, přičemž se zapotil i jeden statečný tatínek :-)

Večer jsme se pak protáhli při fitness józe. V sobotu začal program brzy ráno dětskou olympiádou, závodilo se v běhu, v páce, v přetahování i v běhu přes překážky, děti si samy vyrobily diplomy a vyhráli vlastně všichni, kdo vstali ještě před snídaní. Po snídani jsme se byli projít kolem pastvin s kravičkami a ovečkami, natrhali jsme černý bez a holky se proměnily v malé nevěsty. A pak už byly se cvičením zase na řadě maminky, na pilates je nejdůležitější správné dýchání a tak jsme pěkně šuměly... Po očistném deštíku, výborném "vege" obědě a krátké pauze jsme se vrhli na fyzicky nejnáročnější Fitmami Core program. Pouštěli jsme si k tomu písničky z pohádek, ale děti místo diskotéky fascinovaně zírali na potící se maminky.

Letos jsme se opravdu poctivě drželi programu (až na jednu vyjímku), takže o půl páté byla na řadě komunitní jóga, kde jsme si s dětmi i s rodiči vyzkoušeli dechová cvičení, několik zvířátkových pozic s básničkou a nakonec jsme se vzájemně namasírovali. Jóga pro zdraví byla tou vyjímkou a tak jsme ji začali cvičit až kolem deváté hodiny, když už většina dětí spala. Za svitu svíček, s vonnými tyčinkami a hvězdami nad hlavou jsme si zacvičili několik zdravotních sestav a po relaxaci jsme lekci zakončili povídáním o karmě a přenášení zkušeností z minulých životů.

V neděli byl ranní program opět věnován dětem, poznávali jsme rostlinky, krmili kozy a prase, prolézali pavoučí sítí, běhali a skákali přes švihadlo. A opět byla po snídani krátká procházka a pak už se běhalo s kočárkem k lesu a zpět, posilovalo a tančilo.

Domluvili jsme se, že poslední lekci jógy na rozloučenou stihneme ještě před obědem a tak jsme se ve dvojicích protahovali, natahovali, lezli jsme přes sebe i na sebe a nakonec stáli na hlavě :-) Prostě jsme to na závěr všechno postavili na hlavu.

hhh

 

 

Oproti minulému roku jsme měli všichni spíše větší děti a tak byl překvapivě i v noci daleko větší klid a přes den se děti dostatečně zabavili mezi sebou, případně s tatínky.

Jééé - zapomněla jsem vyhlásit soutěž o nejlepší dobrotu – vynikající byly jak sušenky od Monči, tak Estonský kringel od Evči, Marcelka dovezla super víno z jejich vlastního vinařství, ale nejzdravější byl asi Klárčin meloun :-) Můj zajisté vynikající rebarborový koláč snědli mravenci a tak se soutěže nezúčastnil. Třeba příště… :-)

rrrr

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060