Czech English French German Russian

Život se mi otočil vzhůru nohama

Autor  Pavla Maříková 14. 11. 2014 Zajímavosti

Když Pavla Maříková rozjížděla v roce 2008 své podnikání, měla v hlavě jedinou myšlenku – umožnit maminkám sportovat společně s jejich malými dětmi.

Zdroj: www.zivotnapadum.cz 

 

image

Proč jste rozhodla podnikat?

Vždy jsem toužila podnikat, mít něco svého – firmu nebo třeba projekt. Jsem založením velmi akční a podnikavá žena, takže byla jen otázka času a nápadu, kdy se pustím do něčeho „svého“. Na druhou stranu jsem člověk, který potřebuje i určité životní jistoty (mimo jiné i finanční), takže odvaha k rozjezdu mi dlouho chyběla. Pak se mi ale v jednu chvíli obrátil život vzhůru nohama a mně zkrátka nezbývalo nic jiného než do podnikání skočit „po hlavě“.


image

Proč právě tento obor?

V oblasti fitness se pohybuji již více než 15 let. Navíc celý život aktivně sportuji. Profesně jsem se této oblasti věnovala i po škole. Následně jsem několik let působila v médiích a PR. I tehdy jsem se ale převážně věnovala sportovním tématům. Sport je mojí vášní i koníčkem, takže asi právě proto.

Jaké byly začátky?

Velmi jednoduché. Začínala jsem podnikat v době, kdy jsem měla stálé zaměstnání, stabilní životní situaci a především – rozjezd programu FITMAMI nevyžadoval ze začátku žádné velké finanční náklady. To pravé podnikání, natavení konceptu franšízy, rychlý růst atd. přišlo až mnohem později.


Cvičení s dětmi je dost populární v zahraničí, kde jste sbírala zkušenosti?

Studovala jsem fyzioterapii i nutriční terapii, jsem certifikovaná instruktorka fitness s mnoha licencemi a diplomy. Specializuji se právě na ženy v těhotenství a po porodu. Asi rok po založení FITMAMI jsem byla i na studijně/pracovní cestě v USA, kde jsem měla možnost navštívit a vyzkoušet podobné programy jako je právě FITMAMI.

Jak tedy vypadá typická hodina s FITMAMI?

Cvičení s kočárky FITMAMI kombinuje aerobní a posilovací bloky. Jednoduše řečeno jde o intervalový trénink, který je ideální pro formování postavy a hubnutí. S kočárky běháme, posilujeme u nich s dětmi i bez dětí a občas přidáme i cvičební pomůcky. Využíváme hodně i samotného terénu v parku jako jsou například kopce či schody, cvičíme na lavičkách, a to vše prokládáme hrami a říkankami pro děti, aby je cvičení také bavilo. Celá lekce je postavená a uzpůsobená tak, aby ji zvládla jak maminka začátečnice, tak i žena, která je zvyklá intenzivně sportovat.

A co těhotné ženy?

Pro ty máme program FIT4MIMI. Lekce probíhají také v přírodě. Maminka si s sebou může vzít i starší dítě, ať už v kočárku nebo na odrážedle. FIT4MIMI kombinuje sportovní chůzi, posilování a protahování, zařazujeme i kompenzační cviky určené přímo pro období těhotenství.

Jak na cvičení reagují samy děti?

Děti FITMAMI milují. Nejmenší sice většinu lekce prospí v kočárku, ale ty starší cvičí některé cviky s námi, běhají kolem nás či napodobují své maminky. Jsou opravdu nadšené.

Kdo je typickým klientem Vašich hodin?

Maminka na mateřské nebo rodičovské dovolené s dítětem či dětmi ve věku od 3 měsíců až do 4 let. A občas mezi nás zavítají i tatínci. Jeden dokonce působí jako jako instruktor. A musím říct, že účast zástupce mužského pokolení je na našich hodinách vždy vítaným zpestřením.

Cvičíte na celé řadě míst v ČR i na Slovensku, máte rozsáhlou síť lektorů. Podle čeho je vybíráte?

Hlavním kritériem pro výběr je jejich vztah ke sportu, nadšení, aktivita a chuť se dál vzdělávat. A v neposlední řadě se musí ztotožňovat s naší filozofií.

Jak vlastně funguje síť lektorů programu FITMAMI?

Náš program funguje na systému franšízy. To znamená, že všichni naši lektoři působí samostatně jako . Nejsou našimi zaměstnanci a vše, co si vydělají, je jen jejich. Tento systém přivýdělku je velmi zajímavý například pro rodiče s malými dětmi. My jim poskytujeme podporu známé a pevné značky na trhu a potřebné zázemí. Zaškolíme je, dodáme jim veškeré marketingové materiály, nabídneme prostor pro vlastní profil na www stránkách a další benefity. Ti, kteří absolvují školení, mohou využívat i interní komunikační stránku.

Kolik stojí hodina FITMAMI?

Cenu lekce si stanovuje sama lektorka či lektor. V rámci republiky se tedy mohou částky mírně lišit. Podstatné ale je, že se na rozdíl od jiných programů snažíme držet ve větších městech (jako je Praha či Brno) cenu jednotnou, především s ohledem na klientky, image značky, větší přehlednost a vysokou kvalitu všech našich lektorek.

Když se dnes ohlédnete, udělala byste sama něco jinak?

Začala bych podnikat už mnohem dříve. Na druhou stranu si myslím, že platí, že vše se děje tak, jak se má dít, takže i start mého podnikání přišel v pravou chvíli.

Co dnes považujete za svůj největší úspěch?

Moje dvě zdravé a krásné děti – Lili a Samíka. Jsou mou radostí, láskou a nepřebernou inspirací. A to, že se mi podařilo uskutečnit dávný sen. Že se mi daří přenášet pocit naplnění a radost ze sportu i mezi další ženy, které jsou převážně na mateřské a rodičovské dovolené a které díky FITMAMI objevily možnost skloubení seberealizace a trávení času s dětmi.

Co Vám osobně podnikání přineslo?

Především zjištění, že toho zvládnu mnohem víc, než jsem si kdy myslela. Naučila jsem se hromadu věcí z marketingu, komunikace s lidmi, ale např. také z práva či grafiky. Podnikání mi dalo a dává také celou řadu možností poznat a pracovat s lidmi, kteří mne neuvěřitelně nabíjejí svou energií a nadšením. Díky FTMAMI jsem potkala ty nejlepší přátele.

 

(Převzato ze stránek www.zivotnapadum.cz

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060