Czech English French German Russian

Lívia: „Cvičení fitMAMI je pořádná dřina, kde vidíte výsledky.“

Autor  Jana Kantorová 26. 12. 2014 Zajímavosti

Jaká je cesta od obchodu a marketingu ke cvičení? Sice to není žádná brnkačka, ale není to nic nemožného. To dokazuje i jediná slovenská cvičitelka v českém fitMAMI týmu Lívia Čadová. O tom, jaký smysl našla ve cvičení a ještě víc se dočtete v našem prvním rozhovoru.

Oblast, ve které cvičí: Kbely, Vítkov

Jaká byla vaše původní profese? Nebyla vzdálená od profese cvičitelky?

Moje původní zaměření bylo naprosto odlišné od sportovního zaměření. Vystudovala jsem VŠE a uplatnila jsem se v obchodu a marketingu. Věnuji se cvičení, ale i svému původnímu zaměstnání. V únoru nastupuji do nové práce, kterou jsem získala vlastně díky fitMAMI aktivitám a která s nimi vůbec není v rozporu, z čehož jsem velmi nadšená. Jedná se o projekt Hamleys, což je jeden z nejstarších obchodů s hračkami na světě a je založený na prodeji hraček formou zážitků, zábavy a magického okouzlení dětí. FitMAMI aktivity jsou přímo stvořené na propojení s mým novým zaměstnáním.

Jak jste se o fitMAMI dozvěděla?

V poslední fázi těhotenství jsem si připadala neskutečně velká a silná, a tak jsem si neustále hledala sportovní aktivity, které mi pomohou vrátit se do původní formy. Zároveň jsem chtěla, abych je mohla vykonávat v přítomnosti mého syna. Když se mi do rukou dostal časopis s reportáží o fitMAMI, bylo mi jasné, že jsem našla, co jsem hledala. Hned po šestinedělí jsem vyrazila na svoji první lekci a moje nadšení se jen vystupňovalo. Cvičení nebylo žádný med, ale pořádná dřina se zaručenými výsledky.

livia2 clanek

Začínala jste jako klasická návštěvnice hodin, nebo jste se rovnou vrhla do kurzu a stala se instruktorkou?

Byla jsem klasickou návštěvnicí hodin fitMAMI. Počty odcvičených lekcí za týden se pomalu stupňovaly, až jsem zjistila, že trénuji každý den a že si bez toho už nedokážu svůj život ani představit. Postupně jsem se stala instruktorkou fitMAMI, prošla jsem si akreditované kurzy Ministerstva školství ČR a rozšiřovala si obzory kurzy funkční anatomie či speciálním cvičením s batolaty.

Co vás na fitMAMI tak zaujalo, že jste si řekla: „to je ono!“?

Výsledky. Po 4 měsících cvičení jsem byla jen 3 kg nad svojí původní váhou, tělo jsem měla krásně zpevněné a cítila jsem se líp, než kdykoli jindy v životě. Pochopila jsem, že obraz matky s rozcuchanými vlasy a neustálými stížnostmi na svou váhu se mně jednoduše týkat nebude.

livia clanek

Co vám fitMAMI dalo?

Kondici, moji původní postavu, nové pevné přátelství, sportovní idoly, možnost seberealizace a v neposlední řadě i vysněné zaměstnání. FitMAMI mi dalo mnoho a já jsem za to Pavle Maříkové vděčná!

A co vás na profesi cvičitelky baví nejvíce?

Nejvíc mě baví samotné cvičení. Když už po všem úsilí maminky na cvičení dorazí, zamakají si se mnou, pokecají, jsou spokojené a přijdou znovu. S těmito lidmi se už dá krásně pracovat a dosahovat výsledků. A také když mají radost maminky, shodí kila, jsou šťastné ony i jejich dětičky. Tato pozitivní energie mě povzbuzuje do dalších a dalších aktivit.

Jaký je váš cíl nebo vize, sen v tomto oboru?

Chtěla bych svým přístupem, svým tělem a výsledky motivovat maminky k aktivitě. Chtěla bych, aby za mě mluvily mé činy, že svoje štěstí si tvoříme my samotné tím, že musíme být aktivní, abychom dosáhly toho po čem toužíme, a že svět je jen takový, jaký si ho uděláme.

livia3 clanek

Čím byste motivovala potenciální „klientky“? Jak je chcete nalákat?

S maminkami ve Kbelích jsme vytvořily skvělý tým, který je otevřený novým členům. Kromě cvičení, kdy si dáváme pořádně zabrat, spolu děláme mnoho dalších aktivit. Chodíme běhat, motivujeme se půlmaratónem, spolu jsme oslavily i Mikuláše. Naše rozhovory se rozhodně netočí jen okolo dětí a plínek. Jezdíme pravidelně na fitpobyty, které si velmi chválí i tatínkové. Dokonce jsme spolu absolvovaly i lezecký kurz, v plánu máme společné turistické výlety i orientační běhy pro děti. Kdo se k nám přidá, najde si u nás přátelství pro sebe i svoje děti, navzájem se obohatíme o nové aktivity a nuda to určitě nebude!

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060