Czech English French German Russian

Iva: „Díky fitMAMI jsem se po porodu dostala do skvělé formy.“

Autor  Jana Kantorová 07. 02. 2015 Zajímavosti

Práce v bance, péče o dítě, fitMAMI a spousta dalších zájmů – to je jen část aktivit, které naplňují cvičitelku Ivu Bejčkovou. Chcete se o ní dozvědět více? Pak si přečtěte, jak motivuje sebe i své klientky, jaký je její sen a jaký postoj má ke cvičení.

Oblast, ve které cvičí: Praha 4 - Modřany

Jak jste se o fitMAMI dozvěděla?

O fitMAMI jsem se dozvěděla v těhotenství, když jsem hledala nějaké cvičení pro těhotné. Zhruba do pátého měsíce jsem chodila do posilovny cvičit s trenérem. Pak už mi to bylo blbé tam chodit s bříškem a tak jsem hledala něco vyloženě pro těhotné. Bylo ale léto, takže bylo hodně kurzů přerušeno. Úplnou náhodou jsem ale narazila na fitMAMI web a na cvičení fit4MIMI. Vedla ho Lucka Stavárková ve Stromovce, a tak jsem absolvovala pár hodin s Luckou. Cvičení venku mne velmi nadchlo. Po porodu jsem se nemohla dočkat, až zase budu moci cvičit. Hned začátkem prosince jsem si našla nejbližší lekce v Kunraticích. Byla jsem po císařském řezu, takže jsem musela začít zlehka. Ale to mi moc nešlo a brzo jsem začala běhat, skákat a normálně cvičit. Kurzy v Kunraticích vede, dnes již má kamarádka :-), Míša Petrović. Její styl hodin se mi velmi líbil. Žádné procházky či lážo plážo, pěkně makat. Díky Míšině motivaci a energii jsem například v létě zdolala tzv. Spartan race, tedy 7km závod s 15 překážkami a v září uběhla desetikilometrový závod We run Prague.

Dokážete svoji profesi skloubit s profesí cvičitelky fitMAMI?

No tak na to jsem sama zvědavá. Momentálně jsem na rodičovské dovolené. Před těhotenstvím jsem pracovala v bance (GE Money Bank) jako sektorová manažerka pro firmy a podnikatele ze sektoru zemědělství. Konec rodičovské mám naplánovaný na letošní říjen. Dceři budou dva roky. Nicméně se ještě uvidí, zda se budu vracet. Ráda bych případně pracovala jen na částečný úvazek. Ale to záleží hodně na mém zaměstnavateli. Poté bych určitě mohla obě profese skloubit. Ale jinak spolu souvisí jen zdánlivě :-). Prací v bance jsem se naučila dovednostem, které teď mohu také využít. Myslím tím například vedení lidí, komunikace s klienty či práce v oblasti marketingu.

iva clanek

Začínala jste jako klasická návštěvnice hodin, nebo jste se rovnou vrhla do kurzu a stala se instruktorkou?

Ano, jako klasická návštěvnice. Jak jsem uvedla, hodně mne inspirovala právě Míša. Velmi šikovná lektorka. Někdy v dubnu, asi 5 měsíců po začátku, jsem se rozhodla udělat si kurz a rozjet lekce i v Modřanech. Ale na lekci k Míše stále občas zajdu :-).

Čím vás fitMAMI tak naplňuje?

FitMAMi je skvělá příležitost, jak si zkusit podnikání. Organizovat si sama čas, připravovat se na lekce, vyhledávat klientelu, apod. Pro mě je to ale hlavně možnost dělat to, co mne baví. Sportovala jsem vždy a i můj manžel je velký sportovec, takže má motivace byla jasná. Díky fitMAMI jsem se po těhotenství dostala do skvělé formy, možná do takové, kterou jsem nikdy neměla.

Co z fitMAMI chcete předat dalším maminkám?

Ráda bych, aby si odnesly to, že sport jim může přinášet mnoho výhod. Jednak se skvěle nabijí energií, ztratí přebytečná kila, vytvarují postavu, odreagují se od každodenních starostí, ale hlavně jdou skvělým příkladem svým dětem. Já razím heslo: „aktivní maminka, aktivní dítě“. Navíc na fitMAMI lekcích mohou potkat skvělou partu stejně naladěných žen/maminek a mohou tak vznikat nová přátelství. Přiznám se, že si už dnes neumím představit každodenní bloumání s kočárkem jen tak. Lekce fitMAMI mohou skvěle zaplnit čas, který stejně s dětmi venku trávíme.

Jaký je váš cíl nebo vize, sen v tomto oboru?

Cílů mám hned několik. Předně bych ráda, aby mé lekce fitMAMI v Modřanech byly stále více v povědomí nových maminek. Takže mě čekají různé marketingové aktivity. Také plánuji rozjet novou lokalitu a začátek není nikdy lehký. Ráda se učím novým věcem a zdokonaluji v oboru, takže určitě to budou další kurzy a sebevzdělávání.

iva clanek1

Čím byste motivovala potenciální „klientky“?

Motivací jsou samotné maminky, které na lekce chodí. Například jedna má klientka říkala, že od té doby, co chodí na cvičení fitMAMI, přestala křičet na děti. Nebo když vidím, jak se holky hezky zbavují přebytečných kil. Když najednou udělají patnáct kliků, a před dvěma měsíci udělaly sotva dva. Uběhnou s kočárkem klidně pár kilometrů a na začátku pro ně i rychlá chůze byla náročná.

Máte nějaké speciální lákadlo?

Nové klientky by také mohlo nalákat to, že pokud chtějí zhubnout, tak jsem pro ně připravila „Výzvu“. Každý týden jim připravuji typový jídelníček, každý měsíc mají možnost zvážit se na „chytré“ váze a zjistit tak, jak jim hubnutí jde. A také si zacvičit až 3x týdně na mých lekcích fitMAMI. Tato výzva nemusí být nutně jen pro maminky z Modřan, přihlásit se může kdokoliv. Více může kdokoliv najít na facebooku Fitmami Modřany.

A slovo na závěr?

Prostě, holky, přijďte si zacvičit, potrápit svá těla a odměnou Vám bude energie, pevná postava a dobrá nálada.

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060