Czech English French German Russian

Petra: „S fitMAMI si plním své dětské sny.“

Autor  Jana Kantorová 03. 03. 2015 Zajímavosti

Petra Mikulková se během chvíle rozhodla změnit svůj život a do role cvičitelky se vrhla opravdu po hlavě. Je sportovec tělem i duší a spolu s ní i její malý syn, který se stal při cvičení jejím dokonalým sparing partnerem. Ostatně posuďte sami.

Oblast, ve které cvičí: Hradec Králové

Jak jste se dozvěděla o fitMAMI?

O fitMAMI jsem se dozvěděla od kamarádky a přes FB, když se mi na profilu ukázala reklama.

Začínala jste jako klasická návštěvnice hodin, nebo jste se rovnou vrhla do kurzu a stala se instruktorkou?

Rovnou jsem se vrhla do kurzu a stala jsem se instruktorkou. Není to ale tak, že bych nechtěla k nikomu chodit, já jsem tu šanci neměla - u nás v okolí se nikde fitMAMI necvičilo a tak jsem to neměla kde vyzkoušet. A právě proto, že se to u nás necvičilo a mě čekalo stěhování do Hradce Králové, kde mi něco takového moc scházelo, šla jsem do toho sama. Jsem sportovec tělem i duší a tak jsem si řekla, že to vyzkouším.

Dá se skloubit vaše původní profese s profesí cvičitelky?

Moje původní profese je PROJECT MANAGER, takže to asi úplně skloubit s profesí cvičitelky nyní nelze. Nicméně můj sen už od dětství byl stát se cvičitelkou, takže si tak trochu plním dětské sny. Co se ale dá využít a částečně ze své profese využívám je třeba marketing, v mém případě online marketing a také velká znalost internetu a všech informačních technologií. Do budoucna ale stále doufám a věřím, že tyto dvě profese skloubím – chtěla bych se domluvit se zaměstnavatelem, abych mohla minimálně dva dny pracovat z domu a tak bych si zachovala lekce fitMAMI. V poslední době je to jedna z nejčastějších otázek „mých“ maminek – co bude až nastoupím do práce, že jim hodiny budou moc chybět.

cvičení sohrn

Kdy jste poprvé slyšela o fitMAMI?

O fitMAMI jsem poprvé slyšela asi čtyři dny před tím, než jsem vyrazila na školení. Jak jsem již zmiňovala, díky kamarádce a reklamě na FB jsem si našla více informací o fitMAMI a úplně jsem se pro to nadchla. Bez jakéhokoli rozmýšlení jsem ihned psala Pavle Maříkové o bližší info a prosila jsem ji, abych se mohla zúčastnit toho nejbližšího školení. Ten den školení byl naprosto báječný - místo toho, abych odjížděla unavená, vracela jsem se domů plná elánu a nadšení. Už v den návratu jsem doma zasedla a vymýšlela hodiny, plánovala jsem, kde bych mohla cvičit, dělala jsem si letáčky a tak. Měla jsem plnou hlavu snů a chtěla jsem je co nejdříve začít měnit v realitu.

Co vás na fitMAMI tak zaujalo, že jste se rozhodla stát se členem týmu?

Nejvíce mě na fitMAMI zaujalo to, že vlastně sportuji a mám svého synka stále u sebe. Nemusím si hledat hlídání, nemusím vymýšlet, jak to skloubit časově, prostě vezmu kočárek a jde se cvičit. Když se Kryštůfek narodil, věděla jsem, že mám nového „parťáčka SPORŤÁČKA“ a ne dítko, které chci, aby mi neustále někdo hlídal, a já jsem si mohla sportovat.
Díky fitMAMI získala moje mateřská úplně jiný rozměr! Strašně moc jsem za to Pavle Maříkové vděčná – fitMAMI je opravdu super program po sportovní maminky a jejich dětičky! Doporučila bych každé mamince, aby na lekce vyrazila – nejen, že si skvěle zasportuje, ale také si užije mnoho zábavy, pozná nové maminky, dětičky poznají nové kamarády a hlavně se odreaguje od běžných domácích činností.

souhrn

Co vás fitMAMI naučilo a co vás na profesi cvičitelky baví nejvíce?

Nejvíce mě na profesi cvičitelky baví to, že mohu předávat někomu své nadšení pro sport a rozdávat velké množství energie. Na lekce mi chodí naprosto skvělé maminky, ze kterých se stávají mé kamarádky, a já jsem za to všem moc vděčná! Je úžasné sledovat, jak se lekci od lekce zlepšují, jak je začíná bavit i to, o čem na začátku nechtěly ani slyšet.
Po čtyřech měsících cvičení jsem také zjistila, jak velkou motivací jsem pro svého téměř dvouletého Kryštůfka. Můj úžasný tým FitMaminek, které mám kolem sebe, mi připravil na vánoční besídku ohromné překvapení v podobě dárečků a tu největší radost udělaly maminky mému Kryštůfkovi – dostal svůj kočárek. A protože je to můj malý SPORŤÁČEK, netrvalo dlouho a je z něho super instruktor – můj úžasný parťáček!

Blíží se jaro – co máte v plánu pro své klientky?

Na jaro plánuji pro své maminky spoustu překvapení a novinek. Jen co začne být tepleji, mám připravené tématické netradiční hodiny, mnoho novinek, co se týče cvičení – vyzkoušíme úplně nové styly, zamakáme hodně na bříšku, vyzkoušíme si přírodní posilovny na dětských hřištích, nějaké běžecké hodiny v lese, inline brusle a mnoho dalšího. Nerada bych vše prozrazovala, aby se také měly maminky na co těšit. Dále plánuji celodenní výlety a v neposlední řadě chystám svůj první Sportovně-relaxační pobyt. Na jaro toho mám v plánu opravdu mnoho, takže pokud někdo stále váhá, zda se k nám přidat, jaro je určitě tou nejlepší a nejideálnější dobou.

souhrn spolecna

Jaký je váš cíl nebo sen v tomto oboru?

Mým cílem je rozhodně být opravdu dobrou cvičitelkou, předávat své zkušenosti a hlavně nadšení pro sport ostatním maminkám a ukázat jim, že sportovat se dá za každé situace – i když zrovna nesvítí sluníčko, ale třeba prší, sněží, je několik stupňů po nulou. I když máte doma děťátko, i když si myslíte, že jste unavená a nic nezvládnete. Chtěla bych všem ukázat, že ve sportu nikomu nebrání nic – jen chtít, a s partou skvělých maminek okolo sebe to jde ještě lépe. 

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060