Czech English French German Russian

FITMAMI JE GENIÁLNÍ SPORT PRO VŠECHNY MAMINKY!

Autor  Pavla Maříková 07. 12. 2012 Zajímavosti
Jana je jedna z našich nejvěrnějších a nejaktivnějších "fitmaminek". Chodí cvičit několikrát týdně a jak sama tvrdí - na FITMAMI si vypěstovala tu správnou závislost ... A výsledky se dostavují - díky FITMAMI zhubla za 7 měsíců přes 11kg!

Jak si se dozvěděla o cvičení FITMAMI? Co byl ten správný impuls, kdy sis řekla - jasně, zkusím to!

O FITMAMI jsem se dozvěděla na nějaké internetové diskuzi, kde doporučovali FITMAMI a ještě jedno podobné cvičení. Vyhrálo vlastně náhodně FITMAMI, protože mělo lekce v mě blízké lokalitě (a dnes vím, že to byla správná volba). Už ani nevím, jak mě napadlo vůbec něco takového hledat, každopádně jsem cvičit už rozhodně potřebovala. Necítila jsem se moc dobře poté, co jsem sice po druhém porodu shodila všechna těhotenská kila, ale pak jsem během půl roku přibrala 10 kg. Hlídání nemám, takže bylo jasné, že děti musí se mnou:-)! A nakonec mne přesvědčil telefonát přímo s Pavlou (autorka FITMAMI), kdy jsem se hlavně zajímala, jestli jde tohle cvičení zvládnout i se dvěma dětmi - a jde to!

Překvapilo Tě něco na první hodině?

No, překvapilo mě, že jsem to zvládla, i když jsem opravdu dlouho necvičila. Také fakt, že kluci to v pohodě vydrželi a nechali mě cvičit, ale hlavně jsem byla hned nadšená, bavilo mě to. Máš dva malé kluky - Edu a Tondu. Jak ty baví cvičit s Tebou? Občas některého použiju jako „závaží“, ale jinak se moc nezapojují (přece jen to už nejsou miminka a mají vlastní názor;-), spíš někde okolo pobíhají a „zlobí“ a jsou moc spokojení. Btw. Starší – 3,5letý - teď nedávno doma dělal některé cviky jen tak pro sebe:-), evidentně ho to zaujalo! Chtěla jsi cvičením hned od začátku hubnout?

Hubnutí byl jen jeden z cílů, další bylo zlepšení kondice - ale i tak se mi „podařilo“ nenásilně během 7 měsíců shodit 11 kg, přičemž od dubna, kdy se vážím na chytré váze mám za tři měsíce pryč 6,3 kg tuku a přibylo mi 0,5 kg svalů! Z toho mám fakt radost a je to hlavně cvičením FITMAMI - takže DÍKY, Pavlo!

Přidala jsi ke cvičení také zdravější stravu?

Už dřív jsem nejedla nic tak hrozného (žádné smažáky s hranolkama a tatarkou ), takže jsem jen stravu trochu upravila – nemlsám večer (jen odpoledne), snažím se jíst pravidelně v rozumných intervalech, pravidelně jím bílkoviny, hlídám si trochu tuky, nevynechávám přílohy (sacharidy mi až tak při sportování nevadí), před cvičením lehce snídám – to jsou asi nejpodstatnější změny, které jsem zařadila.

Fitmami je geniální sport

Vnímáš FITMAMI jen jako cvičení nebo jde i o něco navíc?

Zpočátku to bylo „jen“ cvičení plus zabavení dětí. Teď, když se pravidelně vídám s dalšími stejně „postiženými“ maminkami, beru to i jako setkávání s přáteli, po cvičení dáme řeč, případně kafíčko, děti zatím řádí na přilehlých hřištích... Také to byl pro mě impulz ke změně životního stylu, začala jsem sama běhat (bohužel můžu bez dětí jen jednou týdně), což by mě nikdy dřív ani nenapadlo, a je to super! A začala jsem běhat s kočárkem pro staršího syna do školky. FITMAMI vnímám taky jako opravdu geniální nápad spojit pravidelné procházky, kdy je potřeba děti „vyvenčit“, se zlepšením kondice maminky.

Máš před sebou nějaké sportovní cíle?

Jak jsem začala ráda běhat, tak možná časem maraton? Chtěla bych být taková ta vysportovaná důchodkyně co předběhne leckterou dvacítku.

Co bys poradila ostatním maminkám, které se chtějí dostat po porodu znovu do kondice?

Určitě začít chodit na FITMAMI ;-)! Hned jak si sedne takový ten první rozruch kolem narození (dalšího) dítěte (což je u někoho po šestinedělí, u někoho po půl roce...). Je to určitě více motivující cvičit ve skupině, kde je nás víc stejně “postižených” ;-), navíc cvičitelka může opravit nesprávné provedení cviku, nerozptyluje vás hromada neudělaných domácích prací, zároveň „provětráte“ dítě i sebe. Fitmami je navíc opravdu dynamické cvičení a výsledky se dostavují:-)!

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060