Czech English French German Russian

Ptáte se

Chcete se k fitMAMI® přidat, ale je vám něco nejasné? Máte otázky nebo si nejste něčím jisté? Neváhejte se nás zeptat – napište, zavolejte, smskujte … veškeré otázky vám rádi zodpovíme :)

Zde uvádíme přehled nejčastějších dotazů :)

Od kdy mohu s miminkem začít cvičit fitMAMI®?

Miminko by mělo mít alespoň 6 týdnů. Ideální je začít cvičit okolo dvou měsíců, když jste se již vzpamatovala z největšího zmatku a stresu po porodu a máte již s miminkem zajetý alespoň hrubý režim. Přidat se k nám můžete ale i kdykoliv potom. V průměru s námi začínají maminky cvičit cca 3 – 6 měsíc po porodu. Horní věková hranice není omezena. Na lekcích se tak sejdou jak úplně malá miminka, tak i děti okolo 4 a více let. A přesto (nebo právě proto ) je cvičení pro všechny zábavné. Pro starší děti jsou atraktivnější lekce FITMAMI® OUTDOOR (cvičení venku s kočárkem), kdy se mohou vyběhat společně s maminkou, jet na odrážedle a pohrát si například na trávě nebo na hřišti. I v tělocvičně ale najdeme pro starší děti zábavu. Obecně, pokud vaše dítě vydrží alespoň určitý čas v kočárku nebo si hrát v tělocvičně na podložce, je pro něj FITMAMI® vhodné.

Co když začne moje miminko během cvičení plakat nebo bude mít hlad apod.?

Pohoda a klid dětí je na lekcích fitMAMI® naší hlavní prioritou. Pokud má vaše děťátko hlad nebo ho právě „něco zlobí“, klidně jej nakrmte, přebalte, pochovejte, aby bylo opět spokojené a usměvavé. Vůbec nevadí, že nebudete pár minut cvičit. Cvičení vám neuteče. Na lekcích FITMAMI® OUTDOOR se většinou pohybujeme po stejné trase s pravidelnými zastávkami na louce nebo u laviček, kde cvičíme posilovací cviky, takže nás snadno doženete a ke cvičení se opět přidáte.

Jak se mohu přihlásit?

Přihlásit se můžete přímo zde na webových stránkách prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na kontaktech, které jsou uvedené u jednotlivých cvičitelek ve vaší lokalitě/městě. Především pro indoorové lekce doporučujeme rezervaci předem z důvodu omezené kapacity v tělocvičně. Před první lekcí obdržíte od své instruktorky registrační formulář.

Kolik maminek se na lekcích fitMAMI® schází?

Jak kdy a jak kde :). V některých městech cvičí společně „jen“ 4-5 maminek, jinde není výjimkou skupinka 16ti a více cvičících maminek s minimálně stejným počtem dětí. Všechny navíc víme, že dětské nemoci jsou nevypočitatelné stejně jako počasí, a proto se téměř na každé lekci FITMAMI® sejde jiný počet maminek. Kapacita pro FITMAMI® OUTDOOR je 20 cvičících maminek. Lekce se zpravidla konají při minimálním počtu 2 - 3 maminek.

Je potřeba mít speciální kočárek?

Nemusíte mít speciální kočárek - může být tří- i čtyřkolový, bez i s ruční brzdou, hluboký i sportovní. Jediný typ kočárku, který je pro FITMAMI® OUTDOOR nevhodný je se slunečníkem (který by mohl při běhu odletět a zranit ostatní děti). Čím lehčí kočárek, tím lépe pro vás:-) Na druhou stranu, stejně jako v případě dětí - když budete mít těžší kočárek, vydáte více energie. Teoreticky lze použít i "golfky", i když to není úplně ideální kočárek na běh. Počítejte s tím, že s kočárkem poběžíme, budeme dělat výpady, dřepy, skákat ap.

Co si musím na fitMAMI® OUTDOOR přinést?

Potřebovat budete především kočárek, vaše miminko a podložku nebo deku na cvičení. Ostatní záleží spíše na vás. Doporučujeme nezapomenout na vodu, dobré běžecké boty, opalovací krém a sluneční brýle, několik hraček pro miminko. Pokud budete cvičit s už větším dítětem, vezměte mu i malou svačinku, když by během lekce vyhládlo. Pro děti odrostlé kočárku, nezapomeňte vzít odrážedlo, motorku nebo kolo.

Co když je ošklivo? Ruší se v takovém případě fitMAMI® OUTDOOR?

fitMAMI® OUTDOOR se koná vždy, pokud neprší, není sněhová vánice nebo nefouká prudký vítr. V případě zimních outdoorových lekcí se cvičí i při minusových teplotách! Pokud se lekce ruší z důvodu počasí, je tato informace uvedena minimálně hodinu před zahájením lekce na webu nebo vás o zrušení informuje formou SMS zprávy vaše cvičitelka.

Je možné permanentky prodloužit?

Všechny typy permanentek mají danou svou platnost, která by měla sloužit i pro vaši motivaci k pravidelnému cvičení. Prodlužují se pouze v případě, že se lekce ruší kvůli počasí popř. nemoci cvičitelky ap.(tedy ze strany fitMAMI). V případě dlouhodobé nemoci vašeho děťátka nebo vás samotných je možná individuální dohoda :-). Jiné prodlužování není možné. Na karty NO LIMIT, které jsou cenově nejvýhodnější, se prodlužování nevztahuje. Není možné je prodloužit."

Je možné žádat vrácení peněz za nevychozenou permanentku?

"Pokud nemá Vaše lektorka fitMAMI nastavené pravidla a podmínky jinak, platí, že není možné požadovat náhradu peněz za nevychozenou permanentku. A to ani ze zdravotních důvodů. V případě, že otěhotníte nebo Vám jiné zdravotní potíže znemožní dál lekce navštěvovat, kontaktujte prosím Vaši cvičitelku fitMAMI. Může Vám nabídnout "převedení" permanentky na jinou maminku - Vaši kamarádku, nebo její "pozastavení" na dobu max. 12 měsíců." 

Může s námi na fitMAMI OUTDOOR přijít i tatínek?

Určitě ANO. Bude jedině vítán! fitMAMI® podporuje sportování celé rodiny, proto tatínek cvičí ZDARMA! Přiveďte ho a dokažte mu, že i po porodu jste ve skvělé kondici (možná i lepší, než má on sám:-). V přípravě jsou i lekce určené speciálně pro tatínky! Sledujte náš web.

Chcete získávat aktuální novinky e-mailem?
Pokud ano, zadejte svůj e-mail
Fitmami logo

Co je Fitmami?

FITMAMI® je prvním sportovním programem v ČR, který se zaměřuje nejenom na cvičení s kočárky pro maminky s dětmi a miminky, ale i na outdoorové cvičení pro těhotné ženy. Na čerstvém vzduchu a ve společnosti dalších aktivních maminek. Procvičíte si nejen celé tělo, ale užijete si také spoustu zábavy - to vše ve společnosti vašich dětí.

Pavla Maříková, zakladatelka programu Fitmami

Kontakty

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 724 033 060