top of page

Olympiáda dětí a mládeže očima (fit)maminky

Být mámou sportujícího dítěte a zároveň „fitmaminkou“ znamená, že jste nejen neustále v poklusu, ale hlavně to, že váš život řídí kalendář, protože jinak s velkou jistotou na něco zapomenete. V lepším případě jen odvézt dítě na trénink, v tom horším ho pak vyzvednout.


Od neděle 26. června do pátku 1. července však řádky mého kalendáře hlásily jen jednu událost, a to Olympiádu dětí a mládeže 2022, jejíž jubilejní desátý ročník letních sportů se konal v Olomouci a byl přímo dechberoucí. Žádná jiná tuzemská akce nehostí najednou tolik nadějných sportovců. Kvalifikovali se zde jen ti nejlepší mladí sportovci ze všech čtrnácti krajů České republiky. Celkem 3539 dětí bojovalo o medaile za sebe i svůj kraj v 73 různých sportovních disciplínách. Mnohé z nich určitě uvidíme za pár let na vrcholových světových soutěžích a olympiádách.ODM zahajovací ceremoniál
ODM zahajovací ceremoniál


Mnohem podstatnější je ale fakt, že děti na tak skvělých akcích prohlubují svou vášeň pro aktivní život a radost z pohybu. A jak se říká, ve zdravém těle je zdravý duch. Mně teda momentálně zůstal jen ten zdravý a veselý duch. Kdybych byla aktivnější, nemusela bych teď pracně řešit své faldíky a proto neustále říkám, že podpora pohybu dětí by měla být prioritou. A všechny víme, jak se ty faldy člověka rády drží, potvory.


Nejlepší přítel člověka je prý pes, a nejlepší přítel faldíků je určitě neaktivní člověk aneb co neucvičíš, to neukecáš!