top of page
Pavla_Marikova.jpg

Příběh fitMAMI®

Program fitMAMI® založila v roce 2008 Pavla Maříková dlouholetá fitness trenérka a velká sportovkyně půl roku po tom, co se jí narodila dcera Lilianka. Chyběla jí možnost sportovat a cvičit i za přítomnosti dítěte, bez nutnosti hlídání. A ve stylu svého motta: "Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod", vymyslela unikátní koncept outdoorového cvičení s kočárky.

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Jak to začalo 

Pavla Maříková hledala po porodu trénink pro maminky za přítomnosti dětí. Nenašla. A tak založila sportovní program fitMAMI®, který jí její touhu vyplnil vrchovatě.

Zná to důvěrně každá maminka. Poporodní kila na vás drží jako přilepená, ráda byste si šla zase zacvičit, jenže zajistit pravidelné hlídání malého dítěte není nic jednoduchého a dětské koutky v posilovnách (pokud už tam náhodou jsou) přijímají jen děti od určitého věku. Z aktivního životního stylu jste tudíž najednou vržena do nepřeberné nabídky kurzů, které jsou však zaměřeny téměř výhradně na cvičení dětí a vy si při nich maximálně protáhnete záda a pohoupáte se na míči.

Ve stejné situaci se ocitla i Pavla Maříková, když porodila před čtrnácti lety svou dceru Lilianku: "Před mateřskou dovolenou jsem pracovala jako redaktorka v časopise, kde jsem měla na starosti téma sportu a hubnutí. Sama jsem se také sportu věnovala celý život, působila jsem jako osobní trenérka i cvičitelka aerobicu." Samozřejmě chtěla ve sportování pokračovat i po porodu, ale zjistila, že možnosti, jak může maminka po porodu aktivně a pravidelně sportovat, jsou velmi omezené. "Nejprve jsem zkoušela jezdit s kočárkem na bruslích, nebo běhat, ale nebylo to ono, protože mi chyběla společnost ostatních cvičících," říká Pavla.

"Pak jsem si řekla, že by přece šla krásně propojit procházka s miminkem s kompletním tréninkem zaměřeným na samotnou maminku." A protože je Pavla žena, která je zvyklá stavět se k výzvám čelem, vytvořila koncept cvičební lekce pod širým nebem, která obsahuje intervalový trénink speciálně navržený tak, aby při něm ženy posilovaly a zároveň bavil i jejich potomky. Zrodila se firma fitMAMI®, která má v současné době přes sedmdesát lektorek po celé ČR i na Slovensku, stovky klientek a další přibývají. Dnes již dávno není fitMAMI® jen o cvičení s kočárky venku v parcích, lekcích s miminky apod. fitMAMI® se dnes věnuje různým sportovním aktivitám a vzdělávání pro ženy po celou dobu jejich mateřství. Šíří osvětu o zdravém a vyrovnaném životním stylu moderních žen a rodin.

"To, co kdysi chybělo a zároveň bylo motivací pro mne, se snažím předávat dál. Lektorkou cvičení fitMAMI®, se proto může stát téměř jakákoliv maminka, která má ráda sport a chce se i na mateřské dovolené seberealizovat a rozvíjet se dál. Cvičitelkám poskytujeme školení, podklady i zázemí a ony si potom lekce ve své lokalitě vedou samy. Mohou se realizovat ve svém vlastním drobném podnikání, sportovat a bavit se se svými dětmi. I proto je naším mottem: S dětmi v kondici!"

Cílem fitMAMI® je podporovat v ženách s dětmi touhu být zdravé, fit, spokojené sami se sebou. Plné energie pro své rodiny, ale i sami pro sebe. Ve fitMAMI® věříme, že 100% platí, že pokud je spokojená maminka, je spokojené i dítě. Pokud je tedy vaším snem a cílem být v kondici, zdravá, s pevným a silným tělem, žít svůj život naplno a zároveň v souladu se svými dětmi, jste na správném místě. 

 

Napište nám

Zaujalo vás fitMAMI®? Napište nám! 

+ 420 724 033 060

bottom of page