top of page

Nemůžete otěhotnět? Vyzkoušejte akupunkturu!

Aktualizováno: 30. 12. 2021


Akupunktura pomáhá po celém světě s mnoha problémy včetně neplodnosti

Léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny je jednou z nejoblíbenějších alternativních metod, které pomáhají v podpoře plodnosti. Jak to celé funguje? A jaké jsou výsledky?


Během akupunktury se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají malé jehličky. Tyto body leží na energetických dráhách neboli meridiánech, které spojují jednotlivé orgány. Podle tradiční čínské medicíny těmito drahami proudí čchi – životní energie. Problém nastává ve chvíli, kdy je životní energie v nerovnováze. Jehličky se pak zapichují právě do míst, kde se nerovnováha objevuje, a snaží se potíže odstranit. Akupunktura se jako léčebná metoda používá při řešení mnoha zdravotních obtíží – od bolesti zad, přes léčbu úzkostí i akné, až právě po problémy s plodností.


NEPLODNOST VE STATISTIKÁCH

U nás i ve světě každoročně přibývá spousta neplodných párů. Mezi mnoha neznámými důvody existují i ty známé, k nimž patří především odkládání početí, životní styl, vrozená vada, úraz či nemoc. Dříve se neplodnost přisuzovala hlavně ženám, poslední statistiky ale ukazují, že se na ní významně podílejí i muži.


  • O neplodnosti páru se mluví v případě, že nedojde k otěhotnění během 1–2 let při sexu probíhajícím zhruba 2x týdně.

  • Pravděpodobnost otěhotnění v jednom cyklu je 20 %.

  • Na celém světě je 10 % všech párů neplodných.

  • Sekundární neplodností, tedy neschopností počít další dítě, trpí až 25 % párů.

  • Zhruba