top of page

Chcete pevné tělo? Zkuste cvičení na míči!


Gymnastický míč je ideální, když chcete zpevnit svoje tělo, například po porodu

Leží vám někde doma v koutě gymnastický míč? Tak po něm rychle sáhněte a pořádně si na něm zacvičte! Neexistuje totiž lepší cvičební pomůcka, díky níž zpevníte a protáhnete celé tělo. A uvidíte, jak skvěle si na míči zařádí i vaše děti.


PODÁVÁNÍ MÍČE


JAK CVIČIT: Položte se na záda a balon chytněte mezi kotníky. Pomalu zvedněte nohy před sebe. Zpevněte bříško a tahem zvedněte pánev od podložky, jako byste chtěli míč podat někomu, kdo stojí za vašimi zády. Neodlepujte při tom bedra z podložky. V této pozici vydržte několik vteřin a vraťte pánev zpět na zem.

KOLIKRÁT: Zopakujte 10x, pak si odpočiňte a stejnou sérii odcvičte ještě 2x.Nedokážete zvednout natažené nohy před sebe? Cvičte ten samý cvik, ale v trochu jiné pozici – pokrčte nohy v kolenou a balon držte mezi lýtky.


OBRÁCENÉ PRKNO


JAK CVIČIT: Položte se na záda a pokrčené nohy si opřete o míč. Pak vší silou zatněte hýžďové a stehenní svaly a odtlačte balon od sebe, až se vám celé tělo zvedne do jedné přímky. Vraťte se pomalu zpět do výchozí pozice.

KOLIKRÁT: Zopakujte 15x. Po krátké pauze odcvičte totéž ještě 2x, opět po 15 opakováních.Víte, že cvičením na míči zapojujete hluboký stabilizační systém těla, který je důležitý pro držení celého těla a ochranu vnitřních orgánů?


PRKNO S PŘITAHOVÁNÍM


JAK CVIČIT: Při tomto cviku budete vycházet z předchozí pozice obráceného prkna na míči. Zvedněte boky a zpevněte celé tělo. Střídavě přitahujte pravé a levé koleno, aniž byste hýžděmi klesli dolů. Přestože tento cvik tvaruje hlavně zadeček a stehna, aktivuje se při něm i břicho a zádové svaly.

KOLIKRÁT: Opakujte 8x na každou nohu a pak se položte zpět na záda. Cvičte 3 série, tedy 3x 8 cviků na každou stranu.
STŘÍDÁNÍ KONČETIN


JAK CVIČIT: Opět budete vycházet z polohy na zádech s nohama opřenýma o míč. Celé tělo držte v jedné přímce a zkuste zvednout jednu nohu. Pokud se vám to podaří, můžete přidat i opačnou paži, tedy například cvičte levou nohu a pravou ruku. Vydržte několik vteřin, pak končetiny vyměňte.

KOLIKRÁT: Na každou stranu cvičte alespoň 3x.Tento cvik je velmi náročný na rovnováhu, ale o to více svalů v těle při něm zapojíte. Soustřeďte se a všechny pohyby provádějte pomalu a plynule.

Foto: DepositPhoto

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page