top of page

5 rad, které platí pro všechny těhotné ženy

Aktualizováno: 30. 12. 2021


Těhotné ženy uslyší během devíti měsíců nespočet rad a tipů. Ale jen na nich záleží, co si vezmou k srdci

Oznámila jste, že čekáte miminko, a teď se na vás snáší spousta tipů a rad, jak tohle období zvládnout a vydržet. Stejně tak po porodu uslyšíte, jak nejlépe se o dítě starat či nestarat, co dělat a nedělat. Je to všechno ale vůbec pravda?


Jako by lidé měli pocit, že ke každému těhotenství mají a musí něco říct. Ať už jde o péči, nebo o výchovu, všichni vaši známí (a bohužel i neznámí) prostě budou mít svůj názor, jak to či ono dělat nejlépe. A bude jen a jen na vás, zda si jejich rady vezmete k srdci. Možná budete poslouchat jen zasloužilé maminky anebo se také budete chtít spolehnout pouze na svůj instinkt. Na vše máte právo, vždyť jde o vaše tělo a vaše dítě! My jsme však zjistili, že přece jen existuje několik těhotenských a rodičovských rad, které platí vždy a pro všechny stejně. Chcete vědět, které to jsou?


NEPŘENOSNÁ ZKUŠENOST

Nikdo vám nikdy neřekne, co budete v těhotenství cítit, ani to, jak bolí porod. A věřte, že se o to mnozí budou velmi snažit. I vy sama budete hledat a zjišťovat, jak se máte cítit, co máte cítit, jak to má vypadat. A i když si přečtete všechno, co se dá, zkouknete všechny dostupné obrázky či grafy, nikdy přesně nezjistíte, jak to bude právě u vás. Musíte si to prostě prožít. A dvojnásob to platí o porodu, protože porodní bolest je nepřenosná. Průběh porodu navíc nikdy není stejný, u nikoho. I druhý porod u stejné ženy může být naprosto odlišný.


NEPŘEDSTAVITELNÁ LÁSKA

Budete svoje dítě milovat víc, než si myslíte. To je jasný, prostý a jednoduchý fakt. Možná to nebude hned od první vteřiny, ale věřte, že dříve nebo později se do svého potomka bezmezně zamilujete. A bude to opravdu víc, než si teď dokážete představit.