top of page

7 důvodů, proč v těhotenství cvičit

Aktualizováno: 30. 12. 2021


Ať už si vyberete jakýkoli druh pohybu, prospěje vám i miminku

Je vám špatně, jste ráda, že vůbec fungujete, a neumíte si představit, že byste k tomu měla v těhotenství ještě cvičit?! Máme pro vás sedm dobrých důvodů, proč se vám cvičení v těhotenství skutečně vyplatí.


DODÁ ENERGII

Těhotenství je velmi náročné na energii a často jej provází zvýšená únava. Cvičením však posílíte kardiovaskulární systém, takže se nebudete cítit tolik unavená. Když budete mít silné svaly, nebudete vynakládat tolik úsilí, abyste je přinutila k aktivitě, třeba že jde jen o každodenní povinnosti. Podle odborníků stačí 30 minut lehkého cvičení denně, a vaše únava se rapidně sníží.


ZLEPŠÍ SPÁNEK

Když vaše těhotenské břicho začne připomínat nafouknutý balon, je docela obtížné najít polohu, v níž byste se pohodlně vyspala. Cvičení ale upraví spánkový režim a vy pak budete spát mnohem hlubším spánkem, který vám přinese více relaxace.


MÍRNÍ TĚHOTENSKÉ OBTÍŽE

Pravidelné cvičení protahuje a posiluje svaly, což pomáhá vašemu tělu lépe se vyrovnat s bolestmi a dalšími fyzickými obtížemi těhotenství. Cvičení na gymnastickém míči vám například pomůže od bolestí zad, plavání zase posílí břišní svaly.


Pokud se na nic jiného necítíte, klidně jen choďte na pravidelné procházky. Chůze totiž zlepšuje krevní oběh a také zlepšuje náladu.