top of page

Sbalte si tašku do porodnice. Zn.: Správně!


Tašku do porodnice si připravte pečlivě, určitě ne na poslední chvíli

Zabalit si tašku do nemocnice k porodu může být někdy kumšt. Co je nutnost a co už zbytečnost? Připravili jsme pro vás seznam deseti nejdůležitějších věcí podle vlastních zkušeností.


1. DOKLADY/PORODNÍ PLÁN

Rozhodně si s sebou vezměte těhotenskou průkazku, další doklady jsou už v požadavcích konkrétní porodnice. Někde vyžadují oddací list, rodný list, dohodu o jméně dítěte, průkaz pojištěnce, občanský průkaz a také doklad o přiznání otcovství. Jinde se tyto náležitosti vyřizují ještě před porodem, proto stačí mít občanku a kartičku pojištěnce. Pokud máte nebo plánujete připravit porodní plán, přibalte ho a ukažte lékařům i porodní asistentce. Ovšem pozor, průběh porodu někdy nedovolí striktně se držet vašeho plánu. Důvěřujte proto lékařům, ale nechte si vysvětlit každý postup, který se s vaší představou neshoduje.


2. SPECIÁLNÍ SPODNÍ PRÁDLO A POPORODNÍ VLOŽKY

Síťované kalhotky ocení jak ženy po přirozeném porodu, tak i ženy po císařském řezu. Jsou totiž dostatečně vysoké, díky čemuž nedráždí čerstvou jizvu, která tak může dýchat a lépe se hojit. Poporodní vložky dobře absorbují, což je několik týdnů po porodu potřeba. Kromě toho jsou levné, prodyšné a jemné k citlivému místu tam dole. Některé porodnice nabízejí tyto vložky neomezeně, jiné vám dají jeden balík a jedny kalhotky do začátku a jinde si zase musíte vše donést samy. Zjistěte si tedy předem, jak to funguje ve vámi vybrané porodnici.


3. PŘEHRÁVAČ HUDBY

iPod, Smartphone, prostě cokoli, co by vám mohlo zpříjemnit den hudbou. Některé maminky knihy ani hudbu nepotřebují, jsou unešené miminkem a zaneprázdněné návštěvami. My vám ale jednoznačně doporučujeme relax. Odpočívejte v porodnici, jak jen to jde. Až totiž přijdete domů, bude nějakou dobu opravdu těžké si v klidu sednout a jen tak poslouchat hudbu.