top of page

Jak v zimě pečovat o pokožku

Aktualizováno: 30. 12. 2021


Chladné počasí pleti nesvědčí, chraňte ji proto co nejlépe

V chladném a mrazivém počasí potřebuje naše pleť speciální péči. Víte, jak přežít zimu bez suché, podrážděné a vrásčité pokožky?


Mráz a nízká vlhkost vzduchu mívají za následek přesušenou, podrážděnou a ekzematickou pokožku. V tomto ročním období totiž kůže nemá dostatek živin a kyslíku, kvůli čemuž se v pleti zpomalují regenerační procesy. Na tvářích se nám tak sice po návratu z venku může objevit zdravě vypadající ruměnec, ale ve skutečnosti pleť v zimě trápí matný, bledý a mdlý vzhled. Správnou péčí tomu však můžete zabránit…


OBLIČEJ NA PRVNÍM MÍSTĚ

V zimě často zapomínáme na pleť na obličeji, přitom jde o nejohroženější část těla, protože ji před chladem nechrání žádná vrstva oblečení. Jako náhradu za chybějící hřejivý „kožíšek“ však můžete pleti poskytnout ochrannou bariéru, která zamezí ztrátě vody a zabrání vlivu vnějšího prostředíhydratační krémy pro pleť v zimě. Ty by měly být vždy na bázi oleje a platí pravidlo, že čím více oleje daný krém obsahuje, tím účinnější je ochrana pleti před ztrátou vlhkosti. Pokud opravdu hodně mrzne, je nejlepší použít hydratační krémy s obsahem až 80 % olejů.


CO SI ZAPAMATOVAT:

  • Ranní péče je nejdůležitější – prvním a zásadním pravidlem je každodenní ochrana pleti na obličeji.

  • Volte spíše mastnější krémy, vždy však vybírejte hydratační krém podle typu své pleti.

  • I když budou reklamy často tvrdit opak, pleť nestačí jen jednou nebo dvakrát denně namazat. Krém si raději noste všude s sebou a vždy po pár hodinách pleť namažte. Varovným signálem je pnutí pokožky obličeje.