top of page

Jak vypadá skvělý táta?


Je s vaším partnerem legrace? I to je pro roli tatínka důležitá vlastnost

Vybrala jste si partnera a teď s ním čekáte dítě. Říkáte si, jaký z něj asi bude táta? Podívejte se na naši charakteristiku dokonalého otce a zjistěte to.


Hned na začátku je však nutné si uvědomit důležitou skutečnostžádný muž není bezchybný. Stejně jako se vy učíte být maminkou (a máte na to ve skutečnosti o 9 měsíců více času), tak i váš partner se musí naučit být otcem. Někomu to jde snáz, jiný si cestu ke svému dítěti najde až v pozdějším věku. Přesto existují vodítka, podle nichž můžete dopředu vytušit, jakým tátou bude zrovna váš partner


EMOCE HO NEDĚSÍ

Chlapi nepláčou. Tuto větu slýchávají muži už jako malí kluci, proto není divu, když se vám nedaří potkat muže, jenž by s vyjadřováním citů neměl problém. A pakliže to vašemu partnerovi jde, můžete si gratulovat. Vyjadřování lásky a náklonnosti patří mezi skvělé vlastnosti budoucího otce, a váš partner si tak pravděpodobně vybuduje s miminkem silné citové pouto.



PŘILOŽÍ RUKU K DÍLU

Starost o domácnost nenechává jen na vašich bedrech? Umí uvařit, a když je potřeba, chopí se i mopu nebo vysavače? Paráda! V opačném případě však nečekejte, že se s příchodem dítěte partnerův přístup změní jako mávnutím kouzelného proutku. Co bude rozhodně jiné, to je nepořádek – s malým dítětem je ho totiž mnohem, mnohem více. Proto by bylo v zájmu spokojenosti všech lepší, kdyby partner uměl (nebo byl ochotný se naučit) přiložit aktivně ruku k dílu.


Nebojte se říct si partnerovi o pomoc, když toho na vás bude moc. Není to známka slabošství ani neschopnosti! Spíše důkaz, že novou roli rodiče berete vážně a chcete spokojenost pro celou rodinu, tedy i pro sebe.