top of page

Manuál novoročního hubnutí


Nenechte své předsevzetí zhubnout pro letošek jen na papíře!

Začátek nového roku vždy svádí k tomu dávat si všemožná předsevzetí. Také patříte mezi ty, kteří se letos rozhodli KONEČNĚ zhubnout? Právě pro vás jsme připravili čtyřtýdenní plán, který spolehlivě nastartuje váš metabolismus. Jdete do toho?


Dostat se na začátek hubnutí může být někdy ta nejtěžší fáze, takže gratulujeme k prvnímu kroku, který jste udělali v cestě za vysněnou postavou. Nebudeme vám slibovat, že to bude jednoduché nebo že postačí měsíc, a budete jako lunt. Hubnutí je boj a správné hubnutí představuje trvalou změnu životního stylu. V prvních čtyřech týdnech vám proto poradíme, jak nastartovat metabolismus, co a jak udělat pro to, aby vám hubnutí šlo snáz, prozradíme pár fíglů, ale výsledek – ten už bude záležet čistě na vás.


1. TÝDEN: ZAČÍNÁME!

PLÁNUJTE: Na začátku hubnutí se určitě vyplatí dělat si plány. Plánujte si proto každý týden – povinnosti, práci, čas na rodinu, ale také časy, kdy a co budete jíst, kdy to budete vařit apod. Naučte se také psát si nákupní seznamy.


SPRÁVNÝ START: Zvykněte si, že tělo potřebuje vodu, zvláště po dlouhé noci. Sklenicí teplé vody se šťávou z citronu nebo grepu (podobně poslouží i kvalitní jablečný džus) doplníte tekutiny a nastartujete metabolismus. Tělu dodáte jednou sklenicí vitaminy, flavonoidy a rychlé cukry.


Začněte užívat probiotika s prebiotiky. Většina z nás totiž potřebuje ze všeho nejdříve upravit střevní mikroflóru.

LSTÍ K ÚSPĚCHU: Kolem nás číhá spousta lákadel. Těmi nejhoršími jsou pak naše vlastní hlava a chutě. Přelstěte je pomocí pár fíglů. Máte chuť na sladké? Mějte po ruce sušené ovoce. Při únavě zase pomohou nepražené nesolené oříšky. A