top of page

Okořeňte svůj vztah. Pomohou vám afrodiziaka!

Aktualizováno: 30. 12. 2021


Nepodceňujte sílu přírodních afrodiziak. Mohou přinést do partnerství ztracenou vášeň

Koření a bylinky mají úžasné vlastnosti. Prospívají našemu zdraví, pomáhají při hubnutí – a dokážou zlepšit i náš sexuální život. Nevěříte? Vždyť ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Tak si užijte únor, měsíc lásky!


CHILLI PAPRIČKY

Pověstnou pálivost papriček způsobuje látka zvaná kapsaicin, která v těle působí protizánětlivě a detoxikačně. Má také termogenní účinky, což znamená, že v těle produkuje teplo. To napomáhá spalovat tuky, zvláště v oblasti břicha, a papričky jsou díky tomu považované také za přírodní afrodiziakum. Při jejich konzumaci totiž dochází k prokrvení celého těla včetně pohlavních orgánů a k větší citlivosti.


VANILKA

Vůně vanilky pohladí všechny smysly a to je pro začátek milostných hrátek to nejdůležitější. Povzbuzuje srdeční činnost, bojuje proti únavě a vzpružuje organismus. Afrodiziakem je vanilka proto, že jedna z jejích složek je příbuzná lidskému feromonu.


ZÁZVOR

Patří mezi nejúčinnější bojovníky proti zimnímu nachlazení, a nejen to. Zázvor má podobné účinky jako chilli – prokrvuje organismus. Díky tomu je po staletí vnímán jako velmi účinné afrodiziakum. Stačí ho přidat třeba do salátu nebo popíjet společně s partnerem zázvorový čaj.