top of page

Strie v těhotenství: Lze nad nimi zvítězit?


Pravidelně promazávejte nejen pokožku na bříšku, ale i na prsech, stehnech či bocích

Těhotenství je úžasná věc. Ale během těch magických devíti měsíců se objeví i situace, kdy si budete přát, aby se to dítko už narodilo a bylo po všem. Jedním z těch okamžiků je chvíle, kdy se začínají objevovat první strie…


V těhotenství nejsou strie na bříšku žádnou výjimkou, setká se s nimi většina žen. I přesto, že jde především o genetický problém, lze proti striím účinně bojovat, nebo jim dokonce úplně předejít. A pozor, postiženou oblastí není jen břicho. Strie se mohou objevit i na hýždích, stehnech, pažích nebo prsech, tedy místech, která v těhotenství rychle nabývají nebo ubývají na objemu. Víte, jak udržet svou pokožku v (téměř) bezchybném stavu?


Strie v těhotenství se začnou objevovat většinou kolem 25. týdne těhotenství. Prvním příznakem, že se s pokožkou „něco děje“, je svědění. Jakmile tedy ucítíte svědění, začněte okamžitě mazat, mazat a mazat.


BUDOU SE STRIE TÝKAT I MĚ?

To je těžké předvídat, protože ve většině případů jde o dědičnou záležitost. Pokud měla strie v těhotenství vaše matka nebo sestra, s největší pravděpodobností je budete mít taky. Dále jsou podle posledních studií vznikem strií ohroženy více mladé maminky. K dalším faktorům patří velký přírůstek váhy, očekávání dvojčat a vícerčat, velké dítě nebo velké množství plodové vody.


NEJLEPŠÍ PŘÁTELÉ = OLEJE A KRÉMY

Snad každý expert na péči o pleť vám řekne, že výskyt strií závisí hlavně na vašich genetických předpokladech. Naštěstí ale existují způsoby, jak riziko vzniku strií snížit. Prvním krokem je zajištění měkké a pružné pokožky – čím měkčí vaše pleť je, tím více se může roztáhnout bez poškození. To se děje právě v posledních týdnech těhotenství, kdy bříško roste exponenciální rychlostí, a proto je v této fázi těhotenství hydratace nejdůležitější. A jak poznáte, že vaše pokožka není dostatečně hydratovaná? Je suchá a svědí. Mějt