top of page

Zimní sporty pro celou rodinu


Protáhněte tělo a nasbírejte parádní společné zážitky!


Ani v zimě se nemusíte přestat hýbat. Spousta zimních sportů je navíc zábavná a vhodná pro všechny členy rodiny. Máme pro vás pár tipů, jak si letošní zimu opravdu užít, tak směle do toho!


Co se sportu a pohybových aktivit týče, v teplejších obdobích roku je výběr samozřejmě daleko pestřejší, což ale neznamená, že v zimě musíte zahálet. Existuje řada zimních sportů, u nichž se zapotíte, a ještě do nich zapojíte i celou rodinu, od batolat až po seniory. A kromě spalování kalorií a posílení celého těla se u nich dost možná také nasmějete a pobavíte.


Uvedené příklady spalování kalorií jsou pouze orientační. Vždy je třeba zohlednit pohlaví, fyzickou kondici, věk a váhu jedince. Obecně také platí, že ženy spalují méně kalorií než muži.


SPALOVÁNÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ:

  • BĚH NA LYŽÍCH

Běžkování patří k čím dál oblíbenějším aktivitám. Možná je to dáno úspěchy našich sportovců v tomto odvětví, každopádně jde o disciplínu, která se hodí pro všechny bez rozdílu věku či kondice. Jedná se o aerobní aktivitu, při níž zapojujete všechny svalové skupiny v těle. Dochází tak k efektivnímu spalování tuků, a navíc zvyšujete svoji vytrvalost i kondici. Běh na lyžích je oproti klasickému běhu mnohem šetrnější ke kloubům a také se u něj můžete kochat krásnou krajinou. S sebou můžete vzít i děti, ty úplně nejmenší lze nést v nosítku či krosně. Vyřešíte tak jejich hlídání a ještě z nich snadno vytvoříte dobré přídavné závaží. Po celé České republice najdete běžkařské trasy různých délek a obtížností. Stačí si jen pořídit vhodné lyže, boty a hůlky, k tomu zajistit správné namazání, a můžete vyrazit do bílé stopy.


Průměrný výdej kalorií během 60 minut: